Проблеми комунальних підприємств у полі зору депутатів

e-mail Друк PDF

28 квітня  під головуванням Олександра Залужного на базі обласного комунального виробничо-комерційного підприємства «Полтавапаливо» відбулося виїзне засідання постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

Депутати Олег Кулініч, Олександр Ляшенко, Лев Жиденко, Олександр Явдощук ознайомились з матеріально-технічною базою та фінансово-господарським станом ПОКВКП «Полтавапаливо» у с. Жовтневе Решетилівського району.

Основним видом діяльності підприємства є постачання та збут вугільної продукції населенню області з наданням відповідних пільг, а також забезпечення твердим паливом комунально-побутових споживачів, які фінансуються з бюджету (школи,лікарні, сільські ради).

Як доповів директор ПОКВКП «Полтавапаливо» Володимир Мацюцький, незважаючи на всі вжиті  заходи для покращення фінансово-економічного стану підприємства,  збитки за I квартал 2011 року  склали 300 тис. грн. Особливо проблемними є складські ділянки у смт Опішня, м. Карлівка, с. Лазірки Оржицького району, с. Руденківка Новосанжарського району. З огляду на це, члени постійної комісії рекомендували управлінню майном обласної ради та відповідним управлінням облдержадміністрації розробити пропозиції по реорганізації ПОКВКП «Полтавапаливо». Для вивчення позитивного досвіду роботи подібних підприємств  було запропоновано відвідати ВАТ «Вінницяоблпаливо», яке вважається найкращим в Україні.

У ході засідання депутати також розглянули питання про стан укладання угод щодо фінансування об'єктів соціальної сфери територіальних громад підприємствами нафтогазового комплексу на території області. Начальник управління паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Костянтин Батеко поінформував, що на сьогоднішній день на території 16 районів області працює 28 підприємств державної та недержавної форми власності, які мають 92 спеціальні дозволи на користування нафтогазоносними надрами та здійснюють діяльність з геологічного вивчення та промислової розробки (видобування нафти і газу) покладів вуглеводнів. Основою ефективної співпраці підприємств нафтогазового комплексу і місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, з метою зацікавленості останніх у розміщенні на підпорядкованій території об’єктів комплексу, є фінансова та інша допомога підприємств нафтогазового комплексу у розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів області.  За станом на 26 квітня 2011 року обсяг фінансування об’єктів соціальної сфери районів за відповідними угодами складає 35341 тис. грн. Найбільша частка цих коштів виділяється підприємствами НАК «Нафтогаз України». Втім, є ряд підприємств нафтогазової галузі, які протягом останніх років не приймали участь у розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів області. Серед них ТОВ НВП «Атол», ЗАТ «Амтек», компанія «Регал Петролеум Корпорейшн Лтд».

Відтак депутати вирішили запросити на наступне засідання комісії  представників  ТОВ НВП «Атол» з метою ознайомлення з виробничим планом підприємства та їхніми намірами щодо укладання угод по фінансуванню об’єктів соціальної сфери районів. Решті підприємств ухвалено направити листи про необхідність укладання даних угод.

Крім цього, депутати заслухали та прийняли до відома інформацію заступника начальника відділу з промислової безпеки та охорони праці у нафтогазовому комплексі управління Держгірпромнагляду по Полтавській області Олександра Масленка про дотримання суб'єктами господарювання умов спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (угод про умови користування нафтогазоносними надрами). За 2010 рік проведено 73 перевірки по дотриманню законодавства про охорону надр. За результатами проведених перевірок виявлено 150 порушень законодавчих та нормативних актів з охорони надр, заборонено експлуатацію 16 об’єктів, притягнуто до адміністративної відповідальності 32 посадові особи та працівники підприємств.