Скоригували і ухвалили низку районних програм

14 січня під головуванням Володимира Козини відбулася п’ята сесія Оржицької районної ради сьомого скликання, в ході якої депутати, зокрема, розглянули стан виконання: Районної програми відзначення пам’ятних дат, ювілеїв та інших заходів на друге півріччя 2015 року та проект аналогічної Програми на 2016 рік; Програми розвитку інформаційної сфери району на 2010-2015 роки та проект аналогічної Програми на 2016-2018 роки.

Заслухали інформації про хід виконання Програми зайнятості населення Оржицького району на 2013-2017 роки, внесли зміни до районної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення на 2013-2020 роки.

Також у ході пленарного засідання було затверджено Статути 21 дошкільного навчального закладу району, пільгові умови оплати харчування дітей у таких навчальних закладах, надано дозвіл на переведення на теплопостачання за рахунок біопалива Зарізької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.Т. Симонова (Номиса), Новооржицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та

Новооржицького дошкільного навчального закладу „Дружба”, погоджено укладення договорів оренди приміщень для цих цілей.

 

Депутати затвердили Програму забезпечення пільгових категорій населення району лікарськими засобами на 2016-2020 роки, рішення „Про районний бюджет на 2016 рік” у новій редакції, внесли зміни до рішення „Про районний бюджет на 2015 рік”, а також внесли зміни до рішення другої (позачергової) сесії районної ради сьомого скликання „Про утворення Президії районної ради” та прийняли Звернення районної ради до Кабінету Міністрів України щодо необхідності перегляду критеріїв розрахунку розміру субсидій для придбання скрапленого газу та твердого палива.

В обговоренні внесених на розгляд сесії питань активну участь взяли депутати обласної ради Валентин Несен та Анатолій Яненко, депутати районної ради Іван Товстоп’ят, Володимир Карлов, Григорій Рибачов, Анатолій Литвиненко, Григорій Проценко, Микола Бутенко, Ніна Павлюк, Микола Чепа, Ольга Дрипан, сільські та селищні голови Віра Шупортяк, Олена Сидоренко, Сергій Несен, Ганна Кириленко.

При розгляді питання порядку денного «Різне» депутат районної ради Микола Чепа запропонував вирішити проблему установ району, які нині безрезультатно намагаються перейти працювати в єдину казначейську систему «Мережа». Дане питання під особистий контроль взяв голова райдержадміністрації Віктор Симоненко.

Далі до керівництва району та представників територіальних громад району звернувся начальник Оржицького відділу поліції Лубенського відділення ГУНП в Полтавській області Юрій Лохвицький, який запропонував для профілактики та зменшення проявів злочинності в районі встановити сучасні системи відеоспостереження та оповіщення. Даний проект знайшов підтримку серед сільських, селищних голів Оржиччини.

Голова районної державної адміністрації Віктор Симоненко вкотре зупинився на питаннях стану доріг в районі, харчування і підвезення учнів до навчальних закладів та закликав керівників всіх форм власності залучатися до їх вирішення.

Було обговорено ще ряд питань, що стосувалися життєдіяльності району.

Голова районної ради Володимир Козина висловив вдячність за волонтерську роботу, проведену сільськими, селищними радами по підтримці земляків, що нині перебувають в зоні АТО.

У роботі сесії також взяли участь керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, сільськогосподарських товариств (підприємств), профспілкових органів, громадських організацій, політичних партій, відповідальні за підготовку питань, що вносилися на розгляд сесії, представники засобів масової інформації.