Опрацювали фінансові, майнові, кадрові та екологічні питання

18 січня під головуванням Анатолія Храпаля відбулося пленарне засідання четвертої сесії Лохвицької районної ради сьомого скликання. У його роботі взяли участь депутат обласної ради Микола Бондар, голова райдержадміністрації, депутат районної ради Володимир Рязанов, заступники голови райдержадміністрації Сергій Завгородній та Ольга Папірненко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, міський та сільські голови, представники громадськості та засобів масової інформації району.

Напередодні всі питання порядку денного були опрацьовані під час роботи президії районної ради та Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, а також профільними постійними комісіями районної ради.

Про приведення районного бюджету на 2016 рік у відповідність до чинного законодавства інформувала начальник фінансового управління Тетяна Клименко. Так, зокрема, вона зауважила, що при доопрацюванні Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» фінансовий ресурс районного бюджету збільшено на 44 950, 7 тис. грн та в цілому він складає 232 064, 9 тис. грн. Дохідна частина загального фонду районного бюджету збільшилася у зв’язку зі збільшенням освітньої та медичної субвенцій та субвенції з Державного бюджету на здійснення державних програм соціального захисту.

Заслухавши інформацію в.о.начальника відділу освіти Анатолія Дейнеки, депутати одноголосно погодили призначення директора Білогорільської ЗОШ І-ІІ ступенів та затвердили передавальний акт Гаївщинського навчально-виховного об’єднання у зв’язку з його реорганізацією шляхом перетворення у Гаївщинський дошкільний навчальний заклад «Казка».

Було внесено зміни до рішення 2 сесії районної ради 7 скликання від 01.12.2015 року «Про надання одноразової грошової допомоги з районного бюджету», а також до Порядку визначення розміру пайової участі (внеску) замовників будівництва, його залучення та використання на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Лохвицького району.

Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Оксана Литвиненко ознайомила присутніх з проектом плану роботи районної ради на 2016 рік. Депутати затвердили його із пропозиціями, що були напрацьовані в ході роботи постійних комісій.

При розгляді питання порядку денного «Різне» депутат районної ради Микола Голінко привернув увагу учасників сесії до наявних в районі екологічних проблем і зокрема, до погіршення якості питної води на території Сенчанської сільської ради. Депутати дискутували навколо доцільності створення робочої групи для вивчення і напрацювання пропозицій з даного питання, однак в результаті дійшли висновку, що проблеми екології належать до відання постійної комісії районної ради з питань земельних відносин, сільськогосподарського виробництва та екології.

На завершення роботи сесії голова районної ради Анатолій Храпаль подякував депутатам за злагоджену роботу та привітав усіх присутніх з прийдешнім святом Хрещення Господнього.