Від досягнутого позитиву – до вищого рівня співробітництва громад

26 січня з ініціативи голови Семенівської районної ради Віктора Юрченка відбулася робоча зустріч з питань розвитку співробітництва територіальних громад за участі Оболонського, Горошинського, Степанівського, Іванівського, Наріжанського, Криворудського, Погребняківського, Товстівського сільських голів та заступника керівника Проекту Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України» Тараса Журавля, доктора наук з державного управління (Україна), доктора права (Франція), професора, Голови Центру сприяння розвитку співробітництва територіальних громад В’ячеслава Толкованова, міжнародного експерта Проекту Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України» доктора Штефана Дрегера.

Відкриваючи зібрання, Віктор Юрченко озвучив основні проблеми життєдіяльності громад, наголосив на актуальності вирішення питань соціального захисту населення. Певний рух у цьому напрямі вже є. Зокрема, за участі керівництва райради нещодавно було окреслено плани щодо співробітництва громад, прилеглих до села Оболонь, яке в перспективі може стати адміністративним центром об’єднаної громади. В контексті удосконалення життєзабезпечення територій голова райради визначив основні напрями, які повинні знайти вирішення на рівні громад. Це – надання ритуальних послуг, організація збору побутових відходів, покращення умов перебування самотніх людей похилого віку і громадян без певного місця проживання та інші. Загальна проблематика і наштовхнула на ідею створення спільного для цієї зони комунального підприємства. Одним із варіантів реалізації цих планів у районі вбачають участь у проектах розвитку місцевого самоврядування. Тим паче, що саме ці громади вже мають досвід спільної роботи, ініційованої районною радою в рамках реалізації міжнародного проекту щодо придбання спеціалізованого автомобіля для Оболонської місцевої пожежної частини.

Поважні гості позитивно оцінили попередню співпрацю і підкреслили, що з п’яти проектів Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України», які реалізовувались на Полтавщині, саме проект щодо оновлення життя Семенівської місцевої пожежної охорони на базі села Оболонь був першим, де реально означився кінцевий результат.

Вони надали змістовні і конкретні рекомендації в рамках перспектив подальшої співпраці. Звернуто увагу, що міжмуніципальне співробітництво (ММС), як один із інноваційних інструментів в реалізації регіональної політики, має досить широкий спектр для об‘єднання зусиль та ресурсів у вирішенні загальних питань розвитку. Проект же – це перехід до більш складної форми муніципального співробітництва, тому він передбачає серйозну методологічну основу, розробку змістовного бізнес-плану, де б чітко було означено мету і напрями діяльності. Порадили створити в районі робочу групу, яка б предметно вивчила питання і фахово та всебічно підійшла до створення передумов участі громад у проекті, довівши життєздатність планів по створенню спільного комунального підприємства.

Значну увагу було зосереджено і на питанні перспектив створення центрів надання адміністративних послуг європейського формату як одного із стратегічних напрямів розбудови комфортного суспільства.

Тарас Журавель, В’ячеслав Толкованов та Штефан Дрегер запевнили, що готові надати району експертно-методологічну допомогу, щоб запустити ідею співробітництва громад і висловили впевненість, що позитивні починання, ініціативи районного ресурсного центру знайдуть підтримку. Як важливий момент, відзначили бажання районної ради нового скликання продовжувати роботу колег-попередників щодо пошуку шляхів покращення життя громад, залучення інвестицій через проектну діяльність.

Голова районної ради Віктор Юрченко від імені всіх присутніх подякував гостям за змістовну і корисну зустріч.