Голосували відкрито і принципово

7 квітня під головуванням Василя Тимошенка відбулася сьома позачергова сесія Котелевської районної ради сьомого скликання. У роботі пленарного засідання взяв участь і виступив заступник голови обласної ради Анатолій Ханко.

Першим у порядку денному розгляднуто питання «Про придбання житлового приміщення для Котелевської ЦРЛ», про що доповіла начальник відділу комунальним майном Світлана Камнєва. Вирішено виділити Котелевській ЦРЛ з районного бюджету кошти в сумі 100 000 гривень на придбання житлового приміщення для лікарів з метою забезпечення кваліфікованою медичною допомогою жителів району та у зв’язку із необхідністю укомплектування вакантних посад лікарів. Крім того, на ці потреби залучатимуться кошти селищної та сільських рад.

Іншим рішенням внесено відповідні зміни до районної Програми забезпечення службовим житлом медичних працівників з вищою медичною освітою на 2014-2016 роки.

Внесено зміни до показників районного бюджету на 2016 рік. Зокрема, збільшено видаткову частину загального фонду бюджету на 135000 гривень, які будуть виділені Котелевській ЦРЛ (для придбання житла лікарям), районній державній адміністрації (на виконання Програми покращення умов обслуговування платників податків та збільшення надходжень до державного і місцевого бюджетів на 2016-2019 роки) та дитячо-юнацькій спортивній школі «Юність» (для перевезення спортивних команд району на обласні змагання).

Після активного обговорення депутати затвердили Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів Котелевської районної ради та внесення змін до Регламенту районної ради. Цим документом передбачено, що депутати мають право на пропорційне висвітлення своєї діяльності у районній газеті «Народна трибуна» в межах коштів, виділених на висвітлення діяльності Котелевської районної ради. Тобто, передбачене гарантоване право кожного депутата (за бажанням) на публікацію інформації про власну депутатську діяльність не частіше 1 разу на рік. Головам постійних комісій райради надається додаткове право на висвітлення узагальненої інформації про діяльність комісії 2 рази на рік. Черговість та періодичність публікацій визначаються на підставі депутатських звернень. Крім гарантованого права на висвітлення своєї діяльності, у відповідності з цим Положенням депутат має право на розміщення інформації про свою діяльність на основі угод з редакцією районної газети.

Рішенням сесії внесено доповнення до районної Програми розвитку бібліотек, книговидання та книгорозповсюдження в Котелевському районі на 2016-2018 роки. Зокрема, абзац 1 пункту 5.1 викладено в такій редакції: «Створення сприятливх умов для розвитку інформаційної сфери, книговидання та книгорозповсюдження Котелевщини з метою ідентичності української нації».

Одноголосним рішенням депутати прийняли Звернення з ініціативи фракції «Свобода» щодо недопущення транзиту російського вантажного транспорту територією України, яке буде направлене Кабінету Міністрів України. При цьому депутат Сергій Васильєв зауважив, що для недопущення політики подвійних стандартів, потрібно так само не допускати проїзду українського вантажного транспорту територієї Росії. Інше звернення депутатів районної ради щодо відсутності зрушень в напрямку децентралізації влади в Україні та необхідності зміни Уряду, прийняте на сесії, буде направлене Президентові та Верховній Раді України. З цього питання деякі конкретні пропозиції вніс депутат Сергій Гребінник.

На сесії була присутня група громадських активістів, учасників антитерористичної операції з Полтави. Дехто із них взяв участь в обговоренні тих чи інших питань порядку денного. Зокрема, депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук. Відзначилися високою активністю депутати райради Олександр Ілюха, Ніна Сідько, Микола Чопенко.