Координаційна рада

Корупційне законодавство, актуальні питання земле- та водокорисування, боротьба з амброзією, – це головні теми, які були обговорені на черговому засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яке провів її голова Хорольської районної ради Олександр Хрипко.

 

Начальник відділу правового забезпечення виконавчого апарату районної ради Сергій Євстєгнєєв ознайомив присутніх з вимогами Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні" та про внесені зміни до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення, звернувши увагу на статті, які безпосередньо стосуються діяльності органів самоврядування.

Далі розглядалося питанням «Про виконання рішення постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку, земельних відносин та охорони природних ресурсів від 08.06.2011 року «Про організацію роботи в районі по боротьбі з карантинними рослинами». Доповідачі - заступник голови РДА Юрій Лисенко та начальник Семенівського пункту з карантину рослин Полтавської області Світлана Феденко, говорили про те, що органи місцевого самоврядування мають активізувати зусилля для вжиття відповідних заходів щодо локалізації та ліквідації карантинних рослин та бур'янів, залучаючи депутатів, членів виконкомів, громадськість до роз'яснювальної роботи серед жителів територіальної громади щодо шкідливого впливу амброзії на здоров'я людей, погіршення агротехнічних показників земельних угідь та нагальної необхідності її знищення. Члени координаційної ради обговорили досвід роботи у цьому напрямку Яреськівської сільради Шишацького району та можливість його застосування у своїх територіальних громадах.

Завжди актуальними були і залишаються земльні питання. І особливо зараз, коли держава стоїть на порозі змін – земельна реформа в Україні вступила в заключну фазу. Тому при розгляді питання "Про організацію проведення інвентаризації землекористування в територіальних громадах" заступник голови РДА Юрій Лисенко переконливо говорив про необхідність якомога ретельніше підходити до обліку землі, адже майно, природні ресурси, і насамперед землі запасу є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування. Тож, не зважаючи на вагомі зрушення у справі наведення правопорядку у сфері земельних відносин, це питання залишається одним з найболючіших. На запитання присутніх щодо тлумачення податковим законодавством даного питання надала відповіді спеціаліст Хорольської МДПІ Наталія Литвишко.

По питанню забезпечення прав громадян щодо загального водокористування з інформацією виступив заступник голови РДА. Юрій Лисенко.Закріплення в чинному екологічному законодавстві використання природних ресурсів на умовах оренди слід визнати позитивним фактором. Та з метою стимулювання сторін договору до ефективних взаємовідносин, органам місцевого самоврядування району рекомендовано запропонувати орендарям водних об`єктів надати пропозиції про визначення умов загального водокористування, в тому числі і любительського рибництва та прийняти рішення виконавчих комітетів «Про забезпечення прав громадян на загальне водокористування».

Одним із важливих питань, яке також розглядалося на координаційній раді, є організація виготовлення технічної документації по полігонах твердих побутових відходів. Значна робота з цих питань вже проведена. Але необхідно докласти зусиль, щоб у цьому році в кожній сільській раді були облаштовані та використовувалися мешканцями територіальних громад санкціоновані сміттєзвалища, які відповідають всім санітарним вимогам

По закінченню голова районної ради Олексанр Хрипко наголосив на життєвій необхідності прийняття програм підтримки охорони здоров`я на селі, та використання коштів податку з транспорту, які залишилися у місцевих бюджетах.