Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021

Діяльність та потреби Полтавського НДЕКЦ МВС України вивчали на робочій нараді

Опубліковано 21 Вересня 2021 року, о 11:37

20 вересня перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко та заступник голови облдержадміністрації Євген Греков ознайомилися з діяльністю Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

За словами директора установи Тараса Бойка, Полтавський НДЕКЦ МВС України є одним із лідерів на загальнодержавному рівні за показниками діяльності. За підсумком роботи у I півріччі поточного року вдалося вийти на перше місце у рейтингу. Такі високі досягнення є результатом наполегливої роботи колективу, який сьогодні налічує близько 150 працівників, серед них 11 мають наукові ступені.

Полтавський центр може робити 48 видів експертизи, втім, як зазначив Тарас Бойко, щороку кількість експертних напрямків зростає на 2-3 показники. Нині працівники здійснюють як традиційні дослідження (аналіз відбитків пальців, спиртовмісних сумішей), так і проводять надсучасні експертизи ДНК-профілю підозрюваних, встановлення батьківства, отримання висновків зі вмісту наркотичних речовин.

Також силами центру проводяться дослідження втраченої чи видаленої інформації на телефонах, комп'ютерах, відеореєстраторах тощо. Увесь документообіг здійснюється в електронному вигляді, що дозволяє ефективніше використовувати робочий час працівників центру і гарантує надійне зберігання результатів проведених досліджень.

Як зауважив Тарас Бойко, з обласного бюджету у 2021 році було виділено 600 тис. грн на придбання обладнання для аналізу спиртовмісних сумішей. У попередні роки закуплено сервер, спеціальний автомобіль та ін. В цілому, центр розвивається, проводить певні види досліджень і для правоохоронних органів сусідніх областей (Сумської та Черкаської), але для отримання достатньої доказової бази для представлення у судах потребує нового обладнання.

На думку першого заступника голови обласної ради Олександра Лемешка, питання щодо надання фінансової допомоги Полтавському НДЕКЦ МВС України слід врахувати під час планування видатків з обласного бюджету у наступному році.

«Центр забезпечує інтереси правоохоронних органів не лише в нашому регіоні, а й в сусідніх областях – це свідчить про високий рівень професійної підготовки службовців. Багато працівників мають відповідні сертифікати і можуть здійснювати певні види експертних досліджень. Сьогодні ми визначились з потребами центру у покращенні експертного обладнання. Далі будемо планувати можливі шляхи допомоги з обласного бюджету», – підсумував результати зустрічі Олександр Лемешко.