Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021
Наприклад, 22.10.2021

На Полтавщині планують впровадити проєкт психологічної підтримки учасників АТО/ОСС

Опубліковано 20 Вересня 2021 року, о 16:20

20 вересня перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко зустрівся з керівником Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА Сергієм Богдановим та директоркою програми СЕТА в Україні, Університету Джонса Гопкінса (JHU, США) Тарою Рассел.

У ході зустрічі Сергій Богданов наголосив на готовності включення закладів охорони здоров’я Полтавщини в пілотний проєкт Центру психічного здоров’я НаУКМА у співпраці із Університетом Джонса Гопкінса (JHU, США) в безкоштовному навчанні психологів, котрі надаватимуть психологічну підтримку для ветеранів АТО/ОСС, членів їх сімей та мешканців Полтавської області.

У свою чергу, Олександр Лемешко висловив переконання в суспільній значущості даного проєкту.

«Ми зацікавлені, щоб пілотний проєкт СЕТА впроваджували на Полтавщині. Психологічна підтримка ветеранів на сьогодні є достатньо актуальною. Досить позитивною буде практика отримання якісної психологічної підтримки в медичних закладах» – підкреслив Олександр Лешемко.

Також у зустрічі взяли участь експерт з адвокації програми СЕТА Олександр Алієв та менеджерка проєкту СЕТА Віта Качай.

Довідково. Програма СЕТА – це програма психологічної підтримки людей, які зазнали наслідків військового конфлікту в Україні та переживають сильний стрес. В Україні проект CETA започаткований у 2015 році. В першу чергу, вона спрямована на ветеранів АТО/ОСС і переселенців зі сходу України.

Програма впроваджується в Україні Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці із Школою громадського здоров’я ім. Блумберга Університету Джонса Гопкінса (JHU), Центром психічного здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» і ГО «Слова допомагають».