Наприклад, 21.01.2022
Наприклад, 21.01.2022
Наприклад, 21.01.2022
Наприклад, 21.01.2022
Наприклад, 21.01.2022

Олександр Біленький: Полтавщина – з бюджетом на 2022 рік

Опубліковано 24 Грудня 2021 року, о 15:08

24 грудня відбулася десята позачергова сесія обласної ради. Пленарне засідання тривало дві години і найважливішим рішенням, яке було ухвалено, став головний фінансовий документ області на 2022 рік.

Про те, які кошти Полтавщина планує спрямувати на основні галузі, які видатки першочергово отримають фінансування і чи вплине зростання вартості природного газу на наповнення бюджету розповів голова обласної ради Олександр Біленький під час спілкування з журналістами.

Бюджет області на 2022 рік, за словами Олександра Біленького, є більшим, ніж у 2021, що дозволяє спрямувати достатню кількість коштів на захищені статті та сформувати бюджет розвитку.

«Депутати одноголосно підтримали основний фінансовий документ області. Наш бюджет на 2022 рік складає 5 млрд 272 млн грн. Це майже на мільярд більше ніж у минулому. Головний напрямок фінансування – освіта. У 2022 році на цю галузь передбачено понад 1 млрд грн. Значна сума видатків запланована на медицину. Зараз основне фінансування спрямоване на захищені статті і лише частково на капітальні видатки. Але ми розуміємо, що до кінця 2022 року ця сума може збільшитися. Тобто, сказати скільки буде коштів використано протягом року ми не можемо, бо вже в лютому–березні 2022 матимемо інформацію по вільних лишках і зможемо профінансувати більше капітальних видатків», – зазначив голова обласної ради й додав, що практика минулих років показує, що остаточний варіант бюджету області, з урахуванням внесення змін до нього, може суттєво змінитися.

«Якщо брати аналогію з 2021 роком, то той обсяг бюджету, який ми планували і фактично отримали, зріс на 700 млн грн. Таким чином, ми зараз проголосували за захищені статті бюджету, за мінімальні вкладення в ті об’єкти і напрямки, де є співфінансування з державою. Наприклад, це проєкти, які фінансуються Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України. Також передбачили 100 млн грн на закупівлю медичної апаратури для обласних комунальних закладів. На цьому ми поки що зупиняємося й чекаємо лютого», – повідомив Олександр Біленький.

Порушили журналісти й питання щодо зростання вартості енергоносіїв. Ця проблема, на думку голови обласної ради, є глобальною і на місцевому рівні можна лише частково на неї вплинути.

«На оплату енергоносіїв з обласного бюджету йде більше третини коштів. Нині ціна на газ зростає, виробники змушені збільшувати ціну на свою продукцію, але чи витримає нову ціну споживач? Полтавська обласна рада як орган місцевого самоврядування самостійно вплинути на цю ситуацію не може. Але варто було б зустрітися з представниками великого, середнього бізнесу для того, щоб вони внесли свої пропозиції. Завжди можна і потрібно чути людей, а далі дивитися, як можна спільно вийти з цієї ситуації», – підсумував голова обласної ради.