Наприклад, 26.11.2024
Наприклад, 26.11.2024
Наприклад, 26.11.2024
Наприклад, 26.11.2024
Наприклад, 26.11.2024

Премія Полтавської обласної ради імені Юрія Горліса-Горського

Полтавська обласна рада

Положення про Премію

Додаток 4
до рішення пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання
від 12 квітня 2018 року
№ 672

Положення
про Премію Полтавської обласної ради
імені Юрія Горліса-Горського

Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898 – 1946), літературний псевдонім Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, письменник, наш земляк (народився в селі Демидівка на Полтавщині). Своє життя Юрій Горліс-Горський присвятив боротьбі за незалежність України: захищав Українську Народну Республіку від більшовицької військової агресії, належав до українського підпілля, був політичним в’язнем. Юрій Горліс-Горський є автором високопатріотичних прозових творів: «Отаман Хмара», «Червоний чортополох», «Холодний Яр» та інших.
Засновник Премії Полтавської обласної ради імені Юрія Горліса-Горського (далі – Премії) – Полтавська обласна рада.
Мета Премії – сприяти національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини.
Премія присуджується щороку до Дня захисника України – 14 жовтня.
Премією нагороджуються військовослужбовці, ветерани Збройних Сил України, учасники бойових дій, митці, педагоги, представники молоді, громадськості у номінаціях:
• «Національно-патріотичне виховання» – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді;
• «Захисник України» – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку солдатами, сержантами, прапорщиками та офіцерами Збройних Сил України, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
• «Урок мужності» – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю учасників бойових дій, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України;
• «Волонтерська діяльність» – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам, силовим структурам та Державній службі України з надзвичайних ситуацій, надання допомоги учасникам бойових дій, родинам загиблих героїв.
Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються.
Організаційний супровід Премії здійснюють Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського (осередок Премії) та виконавчий апарат обласної ради.
Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського забезпечують інформування закладів і установ освіти про висунення кандидатур на здобуття Премії; приймання, облік та зберігання відповідних документів, виплату грошової винагороди лауреатам Премії, організацію вручення Премії.
Виконавчий апарат обласної ради забезпечує оголошення у ЗМІ про початок прийому документів на здобуття Премії, проведення засідань журі, підготовку відповідних розпоряджень голови обласної ради, виготовлення Почесних відзнак лауреатів Премії, готує та подає інформацію у ЗМІ про присудження Премії та нагородження лауреатів, веде облік лауреатів Премії.
Пропозиції про присудження Премії вносять державні органи, органи місцевого самоврядування, громадські організації, творчі спілки, командування військових частин, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, адміністрації (ректорати) загальноосвітніх та вищих навчальних закладів щорічно до 15 серпня.
У листі-клопотанні до журі Премії вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи (військової служби), посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається конкретний внесок номінанта у справу національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання або наводиться інформація щодо досягнень при проходженні військової служби (для військовослужбовців).
До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи, військової частини та печаткою, додаються ксерокопія паспорта (військового квитка) та ідентифікаційного коду претендента.
Документи на здобуття Премії подаються за адресою: 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 64-ж, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського (приймальня ректора).
До 1 вересня організаційний осередок Премії передає матеріали на здобуття Премії до виконавчого апарату обласної ради.
Лауреатів Премії визначає журі, склад якого затверджується розпорядженням голови обласної ради. Журі, не пізніше 15 вересня, проводить засідання, на якому розглядає матеріали на нагородження та визначає переможців відкритим або таємним голосуванням, по кожній номінації окремо, простою більшістю голосів присутніх членів журі. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини складу журі.
У кожній номінації може бути присуджена лише одна Премія.
Премія не може бути присуджена посмертно.
Рішення журі про присудження Премії оприлюднюється у засобах масової інформації. На підставі рішення журі голова обласної ради видає розпорядження про присудження Премії.

Урочисте нагородження лауреатів Премії відбувається публічно. Лауреати Премії отримують грошові винагороди та дипломи.
Розмір Премії становить 5000 (п’ять тисяч) гривень у кожній номінації та може бути переглянутий у зв'язку з інфляцією.
Фінансування Премії здійснюється з обласного бюджету за рахунок асигнувань по галузі «Освіта» за окремим кошторисом. Розмір грошової винагороди може змінюватися обласною радою залежно від рівня інфляції гривні.

Лауреати Премії

2020 рік


У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Пугач Олексій Васильович, історик-краєзнавець – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді, історично-документальні книги: «Отаман Гонта 1920 року», «Отаман Левченко», «Отаман Коваль».

У номінації «Захисник України» – Сістук Віктор Григорович, молодший сержант, учасник бойових дій, зв’язківець 43-ї окремої артилерійської бригади – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Волонтерська діяльність» – Калинич Оксана Михайлівна, головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, волонтер – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України, надання допомоги учасникам АТО та Операції об’єднаних сил.


2019 рік


У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Панченко Олександр Іванович, голова вченої ради МГО «Інститут Українського Вільного Козацтва імені Антона Кущинського», член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, Асоціації українських письменників та Ткаченко Вадим Іванович, директор, вчитель історії та предмета «Захист Вітчизни» Піщанської гімназії Піщанської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді.

У номінації «Захисник України» – Лебедєв Віктор Альбертович, майору запасу Збройних Сил України, учасник бойових дій, старший лаборант кафедри медицини катастроф та військової медицини Української медичної стоматологічної академії – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Урок мужності» – Кудлович Степан Любомирович, вчитель фізичного виховання Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 Полтавської міської ради Полтавської області, учасник бойових дій – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У номінації «Волонтерська діяльність» – Добровольський Олександр Володимирович, волонтер, кандидат медичних наук, доцент кафедри ортопедичної стоматології з імплантологією Української медичної стоматологічної академії – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України.


2018 рік


У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Неживий Олексій Іванович, доктор філологічних наук, кандидат педагогічних наук, професор – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді.

У номінації «Захисник України» – Хавер Юрій Олександрович, майор медичної служби, військовий хірург, учасник бойових дій – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Урок мужності» – Чемерис Михайло Валерійович, вчитель предмета «Захист Вітчизни» Хорольської гімназії Хорольської районної ради Полтавської області, учасник бойових дій – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У номінації «Волонтерська діяльність» – Каптур Ірина Михайлівна, лікар Комунальної установи «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка» Полтавської обласної ради, волонтер – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України.


2017 рік


У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Свиридова Олена Іванівна, вчитель історії та правознавства Полтавської гімназії №17 Полтавської міської ради – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді.

У номінації «Захисник України» – Горошочок Едуард Юрійович, учасник бойових дійАТО – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Урок мужності» – Лапко Олексій Володимирович, виконуючий обов’язки директора Піщанської ЗОШ I-III ступенів ім. Л.М. Дудки Решетилівської районної ради, учасник бойових дій– за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У номінації «Волонтерська діяльність» – владика Федір (Бубнюк Валентин Леонідович), архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України,  надання допомоги родинам загиблих героїв.

У номінації «Мистецтво» – Ілюха Олександр Юрійович, історик, дослідник – за книгу «Котелевщина в роки радянсько-німецької війни (1941 – 1945)».

2020 рік

У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Пугач Олексій Васильович, історик-краєзнавець – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді, історично-документальні книги: «Отаман Гонта 1920 року», «Отаман Левченко», «Отаман Коваль».

У номінації «Захисник України» – Сістук Віктор Григорович, молодший сержант, учасник бойових дій, зв’язківець 43-ї окремої артилерійської бригади – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Волонтерська діяльність» – Калинич Оксана Михайлівна, головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, волонтер – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України, надання допомоги учасникам АТО та Операції об’єднаних сил.

2019 рік

У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Панченко Олександр Іванович, голова вченої ради МГО «Інститут Українського Вільного Козацтва імені Антона Кущинського», член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, Асоціації українських письменників та Ткаченко Вадим Іванович, директор, вчитель історії та предмета «Захист Вітчизни» Піщанської гімназії Піщанської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді.

У номінації «Захисник України» – Лебедєв Віктор Альбертович, майору запасу Збройних Сил України, учасник бойових дій, старший лаборант кафедри медицини катастроф та військової медицини Української медичної стоматологічної академії – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Урок мужності» – Кудлович Степан Любомирович, вчитель фізичного виховання Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 Полтавської міської ради Полтавської області, учасник бойових дій – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У номінації «Волонтерська діяльність» – Добровольський Олександр Володимирович, волонтер, кандидат медичних наук, доцент кафедри ортопедичної стоматології з імплантологією Української медичної стоматологічної академії – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України.

2018 рік

У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Неживий Олексій Іванович, доктор філологічних наук, кандидат педагогічних наук, професор – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді.

У номінації «Захисник України» – Хавер Юрій Олександрович, майор медичної служби, військовий хірург, учасник бойових дій – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Урок мужності» – Чемерис Михайло Валерійович, вчитель предмета «Захист Вітчизни» Хорольської гімназії Хорольської районної ради Полтавської області, учасник бойових дій – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У номінації «Волонтерська діяльність» – Каптур Ірина Михайлівна, лікар Комунальної установи «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка» Полтавської обласної ради, волонтер – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України.

2017 рік

У номінації «Національно-патріотичне виховання» – Свиридова Олена Іванівна, вчитель історії та правознавства Полтавської гімназії №17 Полтавської міської ради – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді.

У номінації «Захисник України» – Горошочок Едуард Юрійович, учасник бойових дійАТО – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

У номінації «Урок мужності» – Лапко Олексій Володимирович, виконуючий обов’язки директора Піщанської ЗОШ I-III ступенів ім. Л.М. Дудки Решетилівської районної ради, учасник бойових дій– за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У номінації «Волонтерська діяльність» – владика Федір (Бубнюк Валентин Леонідович), архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам України,  надання допомоги родинам загиблих героїв.

У номінації «Мистецтво» – Ілюха Олександр Юрійович, історик, дослідник – за книгу «Котелевщина в роки радянсько-німецької війни (1941 – 1945)».