Розпочато прийом матеріалів на здобуття у 2020 році Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського

e-mail Друк PDF

Премія Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського заснована для відзначення громадян, які своєю професійною, культурно-освітньою діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, поезії, театрального мистецтва, класичної та сучасної музики.

Премія присуджується до дня народження І.П. Котляревського – 9 вересня в номінаціях:

• «Поетичний твір» (нагороджуються поети, які мають значні творчі доробки українською мовою);

• «Театральна діяльність» (нагороджуються митці, які професійно займаються театральною діяльністю і мають вагомі здобутки у популяризації українського театру);

• «Музично-пісенна творчість» (нагороджуються виконавці класичних та автори і виконавці сучасних українських музичних творів);

• «Медіа-проект» (нагороджуються автори радіо-, телепередач, документальних та публіцистичних фільмів, автори публікацій періодичних видань, чиї роботи популяризують українську мову).

Детальніше...

Олександр Біленький: На щастя, на сесії політичних звернень було набагато менше, ніж питань соціально-економічного розвитку області

e-mail Друк PDF

По закінченню пленарного засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання голова обласної ради Олександр Біленький прокоментував її результати.

«Тривалий час, через карантин, пленарні засідання не проводились. Тому накопичилось чимало важливих питань, які потрібно було вирішити. На цій сесії ми розглянули 49 питань: внесли зміни до обласного бюджету на 2020 рік – перерозподілили кошти, які були зекономлені під час карантинних заходів, розподілили субвенцію з державного бюджету, внесли зміни до низки обласних програм, ухвалили рішення з майнових питань, прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з важливих питань, які турбують громади та можуть бути вирішені центральними органами влади.

Останнє оновлення на Четвер, 04 червня 2020, 14:30 Детальніше...

Відбулися засідання профільних комісій обласної ради

e-mail Друк PDF

3 червня, перед початком пленарного засідання тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання, відбулися засідання постійних комісій обласної ради: з питань екології та раціонального природокористування – під головуванням Ігоря Горжія; з питань аграрної політики та земельних відносин – під головуванням Валерія Капленка; з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій – під головуванням Геннадія Коваленка.

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування депутати розглянули та підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2020 році», розглянули звернення до комісії.

Детальніше...

Депутати обласної ради закликали Верховну Раду України та Президента України не допустити внесення дискримінаційних змін у Виборчий кодекс України

e-mail Друк PDF

У ході тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання було прийнято Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Президента України щодо недопущення внесення дискримінаційних змін у Виборчий кодекс України, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.

«Окремі норми нового Виборчого кодексу мають дискримінаційний характер, – зазначив Олександр Біленький. – Вони унеможливлюють участь малих партій та самовисуванців на місцевих виборах, що неприпустимо».

«Депутати Полтавської обласної ради глибоко занепокоєні тим, що деякі норми нового Виборчого кодексу дещо звужують коло осіб, яким гарантовано конституційне право бути обраними до органів місцевого самоврядування, однак пропоновані до розгляду Верховній Раді України зміни ще більше обмежують це право», – зазначається у Зверненні.

Детальніше...

Депутати обласної ради пропонують Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України призупинити вилучення коштів із місцевих бюджетів на перерахування реверсної дотації до Державного бюджету України

e-mail Друк PDF

На тридцять третій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання обласна рада прийняла Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та Бюджетного кодексу України в частині призупинення вилучення коштів із місцевих бюджетів на перерахування реверсної дотації до Державного бюджету України, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.

Як зазначив Олександр Біленький, під час карантинних заходів бюджети Полтавщини недоотримали певну суму коштів. Для прикладу, бюджет міста Полтави – 35-38 млн грн.

«Вважаю, слід переглянути цю реверсну дотацію і зменшити реверс, тобто не вилучати кошти в громад, а дати їм можливість покрити за рахунок невеликого реверсу ті фінансові прогалини, які виникли внаслідок недоотриманих коштів», – сказав Олександр Біленький.

Депутати обласної ради наголошують, що Полтавщина уже кілька років виступає донором для інших областей, адже щороку з місцевих бюджетів області перераховуються до Державного бюджету значні суми реверсної дотації. Однак, у 2020 році надходження до місцевих бюджетів області прогнозовано суттєво зменшиться.

Детальніше...

Обласна рада звернулася до Уряду щодо забезпечення фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій

e-mail Друк PDF

Під час пленарного засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання було прийнято кілька важливих звернень.

Зокрема, підтримано звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення належного фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.

«Полтавська обласна рада стурбована ситуацією, що склалася після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 15.05.2019 №569 «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», – йдеться у Зверненні.

Детальніше...

Обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2020 рік

e-mail Друк PDF

Відповідне рішення ухвалено в ході пленарного засідання тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання.

Проєкт рішення «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік» був попередньо розглянутий та обговорений на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації, за рахунок перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками коштів обласного бюджету в зв’язку із виникненням економії коштів через запровадження карантинних заходів по запобіганню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, залишку бюджетних коштів на початок року, трансфертів з місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей загальний обсяг обласного бюджету збільшився на 306,1 млн грн.

Останнє оновлення на Четвер, 04 червня 2020, 14:07 Детальніше...

Розпочала роботу тридцять третя сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

3 червня в Полтаві розпочала роботу тридцять третя сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. У сесійній залі зареєструвалося 75 депутатів. Пленарне засідання веде голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії також беруть участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, установ і організацій, журналісти.

На початку роботи сесії депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять полтавки, заступника командира роти 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка, молодшого лейтенанта Нікішиної Ольги Василівни, яка померла в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Сході України.

Останнє оновлення на Середа, 03 червня 2020, 11:14 Детальніше...

Вітаємо з Днем народження

e-mail Друк PDF
 

3 червня свій День народження відзначає голова Полтавської обласної ради сьомого скликання Біленький Олександр Юрійович.

За повсякденною роботою Олександра Юрійовича – конкретні справи, креативні рішення, турбота про розвиток громад, гідне життя земляків, підтримка щирих людських стосунків із депутатами обласної ради, керівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадянами.

Усе це значною мірою визначило успішну діяльність Полтавської обласної ради сьомого скликання, стало запорукою позитивних зрушень у соціально- економічному розвитку Полтавщини.

Щиро вітаємо Олександра Юрійовича з Днем народження! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, нових професійних звершень!

Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод

Заступник голови обласної ради Анатолій Ханко

Депутатський корпус обласної ради

Виконавчий апарат

Профільна комісія розглянула бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

Триває підготовка до пленарного засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. 2 червня під головуванням Миколи Бондаря відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступники голови облдержадміністрації Євген Греков і Катерина Рижеченко, депутати обласної ради: Ірина Степаненко, Іван Сидоренко, Віталій Бабак, Володимир Бобиль, Руслан Ляшко, Михайло Міщенко, Валентин Несен, Андрій Сімонов, Роман Товстий, Олександр Удовіченко, Віктор Щуров, Юрій Кобченко, Віктор Скочко, Юрій Тимоха, Михайло Бугрій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Комісія розглянула та підтримала профільні проєкти рішень чергової сесії обласної ради щодо внесення змін та доповнень до ряду обласних програм.

Депутати також обговорили питання щодо приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області. На думку голови обласної ради Олександра Біленького, нині є потреба знайти спільне бачення депутатського корпусу щодо частини приміщень обласної комунальної власності.

«Нам треба відпрацювати певний механізм: або ми продаємо все, що непотрібно з аукціону – це і непрацюючі аптеки, і видавництва. Або ми передаємо всі нежитлові приміщення, які є нині обласною комунальною власністю, але фактично не виконують свою функцію, на баланс місцевих громад. Таким чином, у майбутньому нам вдасться уникнути непорозумінь», – наголосив Олександр Біленький.

Останнє оновлення на Вівторок, 02 червня 2020, 14:38 Детальніше...

Профільна комісія обласної ради підтримала створення в області системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

e-mail Друк PDF

1 червня на базі головного управління ДСНС України у Полтавській області відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій.

У засіданні, яке вів голова комісії Геннадій Коваленко, взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Валерій Калюжний, Руслан Рогов, Михайло Бугрій, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, керівництво Головного управління ДСНС України у Полтавській області, Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації.

Депутати заслухали інформацію начальника Головного управління ДСНС України в Полтавській області Володимира Салогуба стосовно необхідності створення та функціонування на території Полтавської області системи екстреної допомоги населенню у разі загрози виникнення або виникнення екстрених ситуацій за єдиним телефонним номером 112. За його словами, впровадження в інформаційному просторі єдиного канал виклику 112 сприятиме оперативному реагуванню служби на надзвичайні ситуації в області та їх ліквідацію.

Детальніше...

Більше статей...

Сторінка 10 з 398