Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024
Наприклад, 24.04.2024

Премія Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського

Полтавська обласна рада

Положення про Премію

Додаток 7
до рішення пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання
від 12 квітня 2018 року
№ 672

Положення
про Премію Полтавської обласної ради
імені І.П. Котляревського

Іван Петрович Котляревський (1769 – 1838) – перший класик нової української літератури, наш земляк. Спадщина Котляревського І.П. є визначною віхою в історії вітчизняної культури, а його ім'я – символом України, духовного єднання народу довкола національних пріоритетів. Котляревський І.П. написав поему «Енеїда», п’єсу «Наталка Полтавка», водевіль «Москаль-чарівник, започаткувавши новий етап у розвитку української літературної мови. Багато зробив Котляревський І.П. як директор Полтавського вільного театру та драматург для розвитку вітчизняного театрального мистецтва, заклав основу нової української драматургії.
Засновник Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського (далі – Премії) – Полтавська обласна рада.
Мета Премії – вшанування громадян, які своєю професійною, культурно-освітньою діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної та сучасної музики.
Премія присуджується щороку до дня народження І.П. Котляревського – 9 вересня.
Номінації Премії:
• «Поетичний твір» (нагороджуються поети, які мають значні творчі доробки українською мовою);
• «Театральна діяльність» (нагороджуються митці, які професійно займаються театральною діяльністю і мають вагомі здобутки у популяризації українського театру);
• «Музично-пісенна творчість» (нагороджуються виконавці класичних та автори і виконавці сучасних українських музичних творів);
• «Медіа-проект» (нагороджуються автори радіо-, телепередач, документальних та публіцистичних фільмів, автори публікацій періодичних видань, чиї роботи популяризують українську мову).
Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються.
Організаційний супровід Премії забезпечують Департамент культури і туризму облдержадміністрації, Полтавський літературно-меморіальний музей І.П. Котляревського (осередок Премії), виконавчий апарат обласної ради.
Департамент культури і туризму облдержадміністрації, Полтавський літературно-меморіальний музей І.П. Котляревського забезпечують приймання,

облік та зберігання відповідних документів; виплату грошової винагороди лауреатам Премії, організацію вручення Премії.
Виконавчий апарат обласної ради забезпечує оголошення у ЗМІ про початок прийому документів на здобуття Премії, проведення засідань журі, підготовку відповідних розпоряджень голови обласної ради, виготовлення Почесних відзнак лауреатів Премії, готує та подає інформацію у ЗМІ про присудження Премії та нагородження лауреатів, веде облік лауреатів Премії.
Пропозиції про присудження Премії вносять місцеві органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, творчі спілки, громадські організації, адміністрації (трудові колективи) закладів культури, теле- та радіостудій, редакцій періодичних видань щорічно до 15 липня.
У листі-клопотанні вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи, посада, адреса проживання, контактний телефон, зазначається конкретний внесок претендента відповідно до визначеної номінації.
До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи та печаткою, додаються ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду претендента, книги, відеоматеріали тощо.
Документи на здобуття Премії подаються за адресою: Полтавський літературно-меморіальний музей І.П. Котляревського, Першотравневий проспект, 18, м. Полтава.
Організаційний осередок Премії до 1 серпня передає матеріали до виконавчого апарату обласної ради. на розгляд журі Премії, склад якого затверджується розпорядженням голови обласної ради.
Засідання журі проводиться щороку, не пізніше 10 серпня.
Журі визначає переможців відкритим або таємним голосуванням, по кожній номінації окремо, простою більшістю голосів присутніх членів журі. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини складу журі.
У кожній номінації може бути присуджена лише одна Премія.
Премія не може бути присуджена посмертно.
Рішення журі про присудження Премії оприлюднюється у засобах масової інформації. На підставі рішення журі голова обласної ради видає розпорядження про присудження Премії.
Урочисте нагородження лауреатів Премії відбувається публічно. Лауреати Премії отримують грошові винагороди та дипломи.
Розмір Премії становить 5000 (п’ять тисяч) гривень у кожній номінації та може бути переглянутий обласною радою у зв'язку з інфляцією.
Фінансування Премії здійснюється з обласного бюджету за рахунок асигнувань по галузі «Культура» за окремим кошторисом.

Лауреати Премії

2020 рік


У номінації «Поетичний твір» – Стиркіна Юлія Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філологічних дисциплін і методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за поетичні збірки «Малявки міської мавки» та «Віршовані невитримані вина».

У номінації «Театральна діяльність» – Радько Ганна Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, керівник і сценарист студентського театру «Факультет F», Журавель Михайло Дмитрович, директор, художній керівник Одеського культурного центру – за популяризацію українського театрального мистецтва, вагомий внесок у справу збереження української національної культури.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – колектив симфонічного оркестру Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка – за популяризацію класичних та сучасних українських музичних творів.

У номінації «Медіа-проєкт» – колектив Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського – за літературно-мистецькі заходи з відзначення 250-річчя з дня народження І.П. Котляревського.


2019 рік


У номінації «Поетичний твір» – Вернигора Леонід Михайлович, член Національної спілки письменників України – за творчий доробок.

У номінації «Театральна діяльність» – Боцула Світлана Павлівна, сценарист, заступник директора з практичного навчання, сприяння працевлаштуванню та зовнішніх зв’язків, викладач-методист Комунального вищого навчального закладу «Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського» – за популяризацію українського театрального мистецтва.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Тищик Олег Борисович, директор комунального закладу «Полтавська обласна філармонія» – за пропаганду кращих зразків українського класичного і сучасного мистецтва.

У номінації «Медіа-проект» – Макаренко Олександр Георгійович, директор приватного підприємства «Зоря Полтавщини» та Корнєва Вікторія Сергіївна, журналіст приватного підприємства «Зоря Полтавщини» – за цикл публікацій рубрики «Будеш, батьку, панувати!..».


2018 рік


У номінації «Поетичний твір» – Баклай Наталія Михайлівна, член Національної спілки письменників України – за поетичну збірку «Жінка з віршами».

У номінації «Театральна діяльність» – Кліменченко Ірина Георгіївна, головний художник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя – за популяризацію українського театру, створення декорацій та костюмів до вистав репертуару театру.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Левченко Григорій Семенович, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України, композитор, професор, керівник українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за творчий доробок.

У номінації «Медіа-проект» – Вергунов Віктор Анатолійович, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України – за серію публікацій, що сприяли популяризації української мови.


2017 рік


У номінації «Театральна діяльність» – Остапенко Анжеліка Миколаївна, заслужена артистка України, заступник директора з творчої діяльності Полтавського академічного обласного театру ляльок – за популяризацію українського театрального мистецтва, творчий доробок; Білялов Шевкет Білялович, композитор (м. Сімферополь) – за популяризацію українського театрального мистецтва, музику до вистав «Майстер і Маргарита», «Жінки» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.

У номінації «Слово» – Якименко Алла Василівна, завідуюча Войнихівським будинком культури Лубенського району – за популяризацію української мови.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Гармаш Микола Іванович, артист-вокаліст-соліст Комунального підприємства культури і мистецтв «Полтавська обласна філармонія» – за творчий доробок, популяризацію кращих зразків української пісні.

У номінації «Сучасна проза» – Роговий Юрій Федосійович, член Національної спілки письменників України – за творчий доробок.

У номінації «Медіапроект» – Купченя Дмитро Олександрович, старший редактор редакції документальних, історичних та культурологічних програм філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» – за медіапроект «Культурний простір».

У номінації «Подія року» – Лещенко Тетяна Олександрівна, Шарбенко Тетяна Вячеславівна, Юфименко Вікторія Георгіївна – авторський колектив викладачів вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» – за навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України «Українська мова в медицині».


2016 рік


У номінації «Театральна діяльність» – Павлюк Сергій Миколайович, головний режисер Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Куліша – за популяризацію українського театрального мистецтва, постановку вистав «Остання любов Гетьмана» та «Опера жебраків» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя.

У номінації «Слово» – Іванченко Наталія Олексіївна, артистка розмовного жанру комунального підприємства культури і мистецтв «Полтавська обласна філармонія» – за моновистави «Катерина» (за Т.Шевченком), «Кайдашиха» (за І.Нечуй-Левицьким), «Геєна» (за О.Хало), «Маруся Чурай» (за Л.Костенко), «Чоботи» (за Н.Баклай).

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Куліш Микола Миколайович, керівник фольклорного народного аматорського колективу «Піснеграй» Попівського сільського Будинку культури Миргородського району, самодіяльний композитор – за творчий доробок, популяризацію українських музичних творів.

У номінації «Поетичний твір» – Нечитайло Сергій Олександрович (літературний псевдонім Сергій Осока), член Національної спілки письменників України – за збірку поезій «Небесна падалиця».

У номінації «Сучасна проза» – Віценя Лідія Миколаївна, член Національної спілки письменників України – за художньо-документальну повість «Прости за все… Одинадцять сходинок у вічність».

У номінації «Сучасна проза» – авторський колектив дослідників-краєзнавців: Козюра Ігор Валерійович, Козюра Валерій Миколайович – за книгу «Історія крізь долі» (абетка славетних краян).

У номінації «Медіапроект» – Фільчак Світлана Володимирівна, старший редактор редакції підготовки художньо-публіцистичних програм ТВО обласного радіо – за радіонариси циклу «Академія мистецтв»: «Життєві сентенції Юрія Іздрика», «Професія – казкар», «Соняхи, обпалені війною», «Акварельна поезія Анни Ютченко», «Натхненням віяло з війни».

У номінації «Подія року» – Неживий Олексій Іванович, член Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського – за дослідження життєпису видатного українського письменника Григора Тютюнника у книгах: «Життя у слові: Джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника», «Уклін рідній землі полтавській», «Григір Тютюнник: мить і вічність».


2015 рік


У номінації «Театральна діяльність» – Журавель Маргарита Валеріївна (сценічний псевдонім Маргарита Томм), заслужена артистка України, провідна артистка Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.

У номінації «Слово» - драматичний гурток Войнихівського центрального Будинку культури Лубенського району Полтавської області (керівник - Якименко Алла Василівна).

У номінації «Музично-пісенна творчість» – концертний ансамбль «Чураївна» Полтавської обласної філармонії (керівник - Гринчук Олександра Андріївна).

У номінації «Поетичний твір» – Петренко Микола Євгенович, член Національної спілки письменників України.

У номінації «Поетичний твір» – Овдієнко Людмила Миколаївна, член Національної спілки письменників України (посмертно, без грошової винагороди).

У номінації «Сучасна проза» – Антипович Георгій Анатолійович (літературний псевдонім Юрій Антипович), член Національної спілки журналістів України, Полтавської спілки літераторів.

У номінації «Медіапроект» – Гладченко Ольга Іванівна, старший редактор редакції художньо-публіцистичних програм Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Подія року» – Нахлік Євген Казимирович, директор інституту Івана Франка НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор.


2014 рік


У номінації «Театральна діяльність» – Голуб Василь Григорович, народний артист України, провідний артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Гоголя.

У номінації «Слово» – Кудряшов Гліб Олексійович, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка, сценарист і ведучий обласних культурно-мистецьких заходів.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії у складі: Бовтік Вікторії Вікторівни, Чугуєвець Тетяни Вадимівни, Шевченко Олени Михайлівни.

У номінації «Поетичний твір» – Кононенко Марина Володимирівна (літературний псевдонім Ганна Кревська), член Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, літоб’єднання імені Олеся Донченка.

У номінації «Сучасна проза» – Шкурупій Володимир Михайлович (єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій), член Національної спілки письменників України.

У номінації «Медіапроект» – Шарбенко Олена Борисівна, режисер Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Подія року» – авторський колектив книги «Тарас Шевченко і Полтавщина» у складі: Білоуська Олександра Андрійовича, Пустовіта Тараса Павловича.


2013 рік


У номінації «Театральна діяльність» – Попов Юрій Васильович, народний артист України, провідний артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя; Щокін Микола Семенович, ляльковод Полтавського академічного обласного театру ляльок.

У номінації «Слово» – Діденко Олена Василівна, художній керівник Кременчуцького міського палацу культури; автор, режисер, сценарист і ведуча культурно-мистецьких заходів.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Корольов Анатолій Павлович, викладач Лучанської дитячої школи естетичного виховання Лохвицького району.

У номінації «Поетичний твір» – Манойленко (Новоселецька) Юлія Анатоліївна, член Національної спілки письменників України та літоб’єднання імені О.Донченка, науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею та Городницька Ярослава Мхайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Диканського району.

У номінації «Сучасна проза» – Бобрищев Костянтин Васильович, член Міжнародної Асоціації письменників і публіцистів.

У номінації «Медіапроект» – авторський колектив документального телевізійного фільму «Усе в тобі» Полтавської ОДТРК «Лтава», присвяченого творчій діяльності Григорія Сковороди, у складі: Нестуля Людмила Анатоліївна – автор сценарію і режисер; Святцева Наталія Василівна – оператор-постановник; Янко Микола Олексійович – оператор; Ануфрієв Вадим В’ячеславович – інженер відео монтажу.

У номінації «Подія року» – авторський колектив працівників Полтавського краєзнавчого музею за створення виставки «На шляху до ноосфери», присвяченої 150-річчю Володимира Вернадського у складі: Кигим Світлана Леонідівна, завідувач науково-дослідного експозиційного відділу природи, Побоков Валерій Іванович, художник, завідувач науково-дослідного відділу реставрації; Кондратенко Тамара Костянтинівна, головний зберігач фондів.


2012 рік


У номінації «Театральна діяльність» – колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок (директор Чернікова Ірина Олександрівна).

У номінації «Слово» – керівник народного театрального колективу «Арлекін» при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С. МакаренкаШирока Тетяна Іванівна.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – викладач вокального відділу Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка Христиченко Руслан Іванович.

У номінації «Поетичний твір» – член Полтавської спілки літераторів Гринь Надія Іванівна.

У номінації «Сучасна проза» – член Національної спілки письменників України Жарова Раїса Василівна (літературний псевдонім Раїса Плотникова).

У номінації «Медіапроект» – авторський колектив документального телевізійного фільму «Той, хто торував шлях»: Іванченко Наталія Григорівна, Старіков Дмитро Михайлович, Данилейко (Ткаченко) Людмила Іванівна.

У номінації «Подія року» – режисер-постановник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя Коломійцев Олексій Володимирович.


2011 рік


У номінації «Театральна діяльність» – колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя (директор Андрієнко Олексій Миколайович).

У номінації «Слово» (одна премія на двох у рівних частинах) – дует ведучих, працівників Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, Зірка Юлія Сергіївна, Рець Олександр Вікторович.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – ансамбль бандуристок «Любава» Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка (художній керівник Хниченко Юлія Михайлівна).

У номінації «Поетичний твір» – поет Кухаренко Едуард Григорович.

У номінації «Сучасна проза» – прозаїк, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Мирний Сергій Вікторович.

У номінації «Медіапроект» – старший редактор обласного радіо Полтавської ОДТРК «Лтава» Філоненко Ірина Михайлівна.

У номінації «Подія року» – заслужений працівник культури України, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського Зеленська Тетяна Іванівна.


2010 рік


У номінації «Театральна діяльність» – Вітрюк Алла Георгіївна - провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок.

У номінації «Слово» – Цебрій Ірина Василівна – доцент, керівник студентського аматорського театру «Фабула» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Данилейко Володимир Григорович – поет, культуролог, фольклорист.

У номінації «Поетичний твір» – Басараб Іван Михайлович – вчитель Ланнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Карлівського району, член Полтавської спілки літераторів.

У номінації «Сучасна проза» – Мирний Володимир Степанович – член Національної спілки письменників України.

У номінації «Медіапроект» – Дідик Інна Станіславівна – редактор телебачення Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава».

У номінації «Подія року» – Скакун Віталій Михайлович – завідуючий музичною частиною Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, народний артист України.


2009 рік


У номінації «Наука» – Леонід Стороженко, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії будівництва та Інженерної академії України.

У номінації «Освіта» – Вікторія Сарапин, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культурології та історії Полтавського університету споживчої кооперації України.

У номінації «Культура» – Ольга Хало, письменниця; Михайло Олефіренко, письменник.

У номінації «Засоби масової інформації» – Іван Циган, редактор газети «Решетилівський вісник».

У номінації «Військова справа» – Анатолій Курінний, вчитель історії Попівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2 Карлівського району.

У номінації «Медицина» – Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру.

У номінації «Суспільна діяльність» – Олена Гаран, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України.


2008 рік


У номінації «Освіта» – методист методичного кабінету управління освіти Полтавського міськвиконкому Зоя М’ясоїд.

У номінації «Культура» – заслужений працівник культури України Володимир Тарасенко.

У номінації «Засоби масової інформації» – головний редактор газети«Хлібороб» Олег Гаврильченко.

У номінації «Військова справа» – полковник Полтавського козацького кур е някозацького Війська Запорізького низового Володимир Ромаскевич.

У номінації «Медицина» – заступник головного лікаря Лубенськоїцентральної міської лікарні Олександр Сиченко.

У номінації «Суспільна діяльність» – колектив пісенно-танцювального ансамблю «Полтава».

У номінації «Наука» – завідуюча відділом обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського Ольга Коваленко; вчитель-методист Полтавського міського ліцею імені Івана Котляревського Тетяна Балагура.


2007 рік


У номінації «Наука» – Микола Степаненко, декан філологічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У номінації «Освіта» – Олександр Білоусько, директор центру дослідження історії Полтавщини, автор видавничого проекту «Історія Полтавщини; авторський колектив науковців кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (Надія Кочерга, Алла Лисенко, Світлана Дорошенко).

У номінації «Культура» – мистецька родина Пилюгіних (подружжя - Євген, Лариса, доньки - Ольга і Наталія), художники декоративно-ужиткового мистецтва; колектив науковців Полтавського літературно-меморіального музею І.П. Котляревського (Людмила Орлова, Євгенія Стороха, Валентина Скриль, Лариса Лобінцева, Зінаїда Педан).

У номінації «Засоби масової інформації» – Микола Ляпаненко, генеральний директор Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Військова справа» – Валерій Оснач, старший викладач Полтавського військового інституту зв’язку за наукові публікації з історії українського війська.

У номінації «Медицина» – В ’ ячеслав Ждан, ректор Української медичної стоматологічної академії.

У номінації «Суспільна діяльність» – Володимир Пащенко, ректор Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

2020 рік

У номінації «Поетичний твір» – Стиркіна Юлія Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філологічних дисциплін і методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за поетичні збірки «Малявки міської мавки» та «Віршовані невитримані вина».

У номінації «Театральна діяльність» – Радько Ганна Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, керівник і сценарист студентського театру «Факультет F», Журавель Михайло Дмитрович, директор, художній керівник Одеського культурного центру – за популяризацію українського театрального мистецтва, вагомий внесок у справу збереження української національної культури.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – колектив симфонічного оркестру Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка – за популяризацію класичних та сучасних українських музичних творів.

У номінації «Медіа-проєкт» – колектив Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського – за літературно-мистецькі заходи з відзначення 250-річчя з дня народження І.П. Котляревського.

2019 рік

У номінації «Поетичний твір» – Вернигора Леонід Михайлович, член Національної спілки письменників України – за творчий доробок.

У номінації «Театральна діяльність» – Боцула Світлана Павлівна, сценарист, заступник директора з практичного навчання, сприяння працевлаштуванню та зовнішніх зв’язків, викладач-методист Комунального вищого навчального закладу «Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського» – за популяризацію українського театрального мистецтва.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Тищик Олег Борисович, директор комунального закладу «Полтавська обласна філармонія» – за пропаганду кращих зразків українського класичного і сучасного мистецтва.

У номінації «Медіа-проект» – Макаренко Олександр Георгійович, директор приватного підприємства «Зоря Полтавщини» та Корнєва Вікторія Сергіївна, журналіст приватного підприємства «Зоря Полтавщини» – за цикл публікацій рубрики «Будеш, батьку, панувати!..».

2018 рік

У номінації «Поетичний твір» – Баклай Наталія Михайлівна, член Національної спілки письменників України – за поетичну збірку «Жінка з віршами».

У номінації «Театральна діяльність» – Кліменченко Ірина Георгіївна, головний художник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя – за популяризацію українського театру, створення декорацій та костюмів до вистав репертуару театру.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Левченко Григорій Семенович, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України, композитор, професор, керівник українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за творчий доробок.

У номінації «Медіа-проект» – Вергунов Віктор Анатолійович, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України – за серію публікацій, що сприяли популяризації української мови.

2017 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Остапенко Анжеліка Миколаївна, заслужена артистка України, заступник директора з творчої діяльності Полтавського академічного обласного театру ляльок – за популяризацію українського театрального мистецтва, творчий доробок; Білялов Шевкет Білялович, композитор (м. Сімферополь) – за популяризацію українського театрального мистецтва, музику до вистав «Майстер і Маргарита», «Жінки» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.

У номінації «Слово» – Якименко Алла Василівна, завідуюча Войнихівським будинком культури Лубенського району – за популяризацію української мови.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Гармаш Микола Іванович, артист-вокаліст-соліст Комунального підприємства культури і мистецтв «Полтавська обласна філармонія» – за творчий доробок, популяризацію кращих зразків української пісні.

У номінації «Сучасна проза» – Роговий Юрій Федосійович, член Національної спілки письменників України – за творчий доробок.

У номінації «Медіапроект» – Купченя Дмитро Олександрович, старший редактор редакції документальних, історичних та культурологічних програм філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» – за медіапроект «Культурний простір».

У номінації «Подія року» – Лещенко Тетяна Олександрівна, Шарбенко Тетяна Вячеславівна, Юфименко Вікторія Георгіївна – авторський колектив викладачів вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» – за навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України «Українська мова в медицині».

2016 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Павлюк Сергій Миколайович, головний режисер Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Куліша – за популяризацію українського театрального мистецтва, постановку вистав «Остання любов Гетьмана» та «Опера жебраків» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя.

У номінації «Слово» – Іванченко Наталія Олексіївна, артистка розмовного жанру комунального підприємства культури і мистецтв «Полтавська обласна філармонія» – за моновистави «Катерина» (за Т.Шевченком), «Кайдашиха» (за І.Нечуй-Левицьким), «Геєна» (за О.Хало), «Маруся Чурай» (за Л.Костенко), «Чоботи» (за Н.Баклай).

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Куліш Микола Миколайович, керівник фольклорного народного аматорського колективу «Піснеграй» Попівського сільського Будинку культури Миргородського району, самодіяльний композитор – за творчий доробок, популяризацію українських музичних творів.

У номінації «Поетичний твір» – Нечитайло Сергій Олександрович (літературний псевдонім Сергій Осока), член Національної спілки письменників України – за збірку поезій «Небесна падалиця».

У номінації «Сучасна проза» – Віценя Лідія Миколаївна, член Національної спілки письменників України – за художньо-документальну повість «Прости за все… Одинадцять сходинок у вічність».

У номінації «Сучасна проза» – авторський колектив дослідників-краєзнавців: Козюра Ігор Валерійович, Козюра Валерій Миколайович – за книгу «Історія крізь долі» (абетка славетних краян).

У номінації «Медіапроект» – Фільчак Світлана Володимирівна, старший редактор редакції підготовки художньо-публіцистичних програм ТВО обласного радіо – за радіонариси циклу «Академія мистецтв»: «Життєві сентенції Юрія Іздрика», «Професія – казкар», «Соняхи, обпалені війною», «Акварельна поезія Анни Ютченко», «Натхненням віяло з війни».

У номінації «Подія року» – Неживий Олексій Іванович, член Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського – за дослідження життєпису видатного українського письменника Григора Тютюнника у книгах: «Життя у слові: Джерелознавча проблематика творчості Григора Тютюнника», «Уклін рідній землі полтавській», «Григір Тютюнник: мить і вічність».

2015 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Журавель Маргарита Валеріївна (сценічний псевдонім Маргарита Томм), заслужена артистка України, провідна артистка Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.

У номінації «Слово» - драматичний гурток Войнихівського центрального Будинку культури Лубенського району Полтавської області (керівник - Якименко Алла Василівна).

У номінації «Музично-пісенна творчість» – концертний ансамбль «Чураївна» Полтавської обласної філармонії (керівник - Гринчук Олександра Андріївна).

У номінації «Поетичний твір» – Петренко Микола Євгенович, член Національної спілки письменників України.

У номінації «Поетичний твір» – Овдієнко Людмила Миколаївна, член Національної спілки письменників України (посмертно, без грошової винагороди).

У номінації «Сучасна проза» – Антипович Георгій Анатолійович (літературний псевдонім Юрій Антипович), член Національної спілки журналістів України, Полтавської спілки літераторів.

У номінації «Медіапроект» – Гладченко Ольга Іванівна, старший редактор редакції художньо-публіцистичних програм Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Подія року» – Нахлік Євген Казимирович, директор інституту Івана Франка НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор.

2014 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Голуб Василь Григорович, народний артист України, провідний артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Гоголя.

У номінації «Слово» – Кудряшов Гліб Олексійович, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка, сценарист і ведучий обласних культурно-мистецьких заходів.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії у складі: Бовтік Вікторії Вікторівни, Чугуєвець Тетяни Вадимівни, Шевченко Олени Михайлівни.

У номінації «Поетичний твір» – Кононенко Марина Володимирівна (літературний псевдонім Ганна Кревська), член Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, літоб’єднання імені Олеся Донченка.

У номінації «Сучасна проза» – Шкурупій Володимир Михайлович (єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій), член Національної спілки письменників України.

У номінації «Медіапроект» – Шарбенко Олена Борисівна, режисер Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Подія року» – авторський колектив книги «Тарас Шевченко і Полтавщина» у складі: Білоуська Олександра Андрійовича, Пустовіта Тараса Павловича.

2013 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Попов Юрій Васильович, народний артист України, провідний артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя; Щокін Микола Семенович, ляльковод Полтавського академічного обласного театру ляльок.

У номінації «Слово» – Діденко Олена Василівна, художній керівник Кременчуцького міського палацу культури; автор, режисер, сценарист і ведуча культурно-мистецьких заходів.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Корольов Анатолій Павлович, викладач Лучанської дитячої школи естетичного виховання Лохвицького району.

У номінації «Поетичний твір» – Манойленко (Новоселецька) Юлія Анатоліївна, член Національної спілки письменників України та літоб’єднання імені О.Донченка, науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею та Городницька Ярослава Мхайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Диканського району.

У номінації «Сучасна проза» – Бобрищев Костянтин Васильович, член Міжнародної Асоціації письменників і публіцистів.

У номінації «Медіапроект» – авторський колектив документального телевізійного фільму «Усе в тобі» Полтавської ОДТРК «Лтава», присвяченого творчій діяльності Григорія Сковороди, у складі: Нестуля Людмила Анатоліївна – автор сценарію і режисер; Святцева Наталія Василівна – оператор-постановник; Янко Микола Олексійович – оператор; Ануфрієв Вадим В’ячеславович – інженер відео монтажу.

У номінації «Подія року» – авторський колектив працівників Полтавського краєзнавчого музею за створення виставки «На шляху до ноосфери», присвяченої 150-річчю Володимира Вернадського у складі: Кигим Світлана Леонідівна, завідувач науково-дослідного експозиційного відділу природи, Побоков Валерій Іванович, художник, завідувач науково-дослідного відділу реставрації; Кондратенко Тамара Костянтинівна, головний зберігач фондів.

2012 рік

У номінації «Театральна діяльність» – колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок (директор Чернікова Ірина Олександрівна).

У номінації «Слово» – керівник народного театрального колективу «Арлекін» при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С. МакаренкаШирока Тетяна Іванівна.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – викладач вокального відділу Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка Христиченко Руслан Іванович.

У номінації «Поетичний твір» – член Полтавської спілки літераторів Гринь Надія Іванівна.

У номінації «Сучасна проза» – член Національної спілки письменників України Жарова Раїса Василівна (літературний псевдонім Раїса Плотникова).

У номінації «Медіапроект» – авторський колектив документального телевізійного фільму «Той, хто торував шлях»: Іванченко Наталія Григорівна, Старіков Дмитро Михайлович, Данилейко (Ткаченко) Людмила Іванівна.

У номінації «Подія року» – режисер-постановник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя Коломійцев Олексій Володимирович.

2011 рік

У номінації «Театральна діяльність» – колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя (директор Андрієнко Олексій Миколайович).

У номінації «Слово» (одна премія на двох у рівних частинах) – дует ведучих, працівників Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, Зірка Юлія Сергіївна, Рець Олександр Вікторович.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – ансамбль бандуристок «Любава» Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка (художній керівник Хниченко Юлія Михайлівна).

У номінації «Поетичний твір» – поет Кухаренко Едуард Григорович.

У номінації «Сучасна проза» – прозаїк, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Мирний Сергій Вікторович.

У номінації «Медіапроект» – старший редактор обласного радіо Полтавської ОДТРК «Лтава» Філоненко Ірина Михайлівна.

У номінації «Подія року» – заслужений працівник культури України, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського Зеленська Тетяна Іванівна.

2010 рік

У номінації «Театральна діяльність» – Вітрюк Алла Георгіївна - провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок.

У номінації «Слово» – Цебрій Ірина Василівна – доцент, керівник студентського аматорського театру «Фабула» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Данилейко Володимир Григорович – поет, культуролог, фольклорист.

У номінації «Поетичний твір» – Басараб Іван Михайлович – вчитель Ланнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Карлівського району, член Полтавської спілки літераторів.

У номінації «Сучасна проза» – Мирний Володимир Степанович – член Національної спілки письменників України.

У номінації «Медіапроект» – Дідик Інна Станіславівна – редактор телебачення Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава».

У номінації «Подія року» – Скакун Віталій Михайлович – завідуючий музичною частиною Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, народний артист України.

2009 рік

У номінації «Наука» – Леонід Стороженко, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії будівництва та Інженерної академії України.

У номінації «Освіта» – Вікторія Сарапин, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культурології та історії Полтавського університету споживчої кооперації України.

У номінації «Культура» – Ольга Хало, письменниця; Михайло Олефіренко, письменник.

У номінації «Засоби масової інформації» – Іван Циган, редактор газети «Решетилівський вісник».

У номінації «Військова справа» – Анатолій Курінний, вчитель історії Попівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 2 Карлівського району.

У номінації «Медицина» – Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру.

У номінації «Суспільна діяльність» – Олена Гаран, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України.

2008 рік

У номінації «Освіта» – методист методичного кабінету управління освіти Полтавського міськвиконкому Зоя М’ясоїд.

У номінації «Культура» – заслужений працівник культури України Володимир Тарасенко.

У номінації «Засоби масової інформації» – головний редактор газети«Хлібороб» Олег Гаврильченко.

У номінації «Військова справа» – полковник Полтавського козацького кур е някозацького Війська Запорізького низового Володимир Ромаскевич.

У номінації «Медицина» – заступник головного лікаря Лубенськоїцентральної міської лікарні Олександр Сиченко.

У номінації «Суспільна діяльність» – колектив пісенно-танцювального ансамблю «Полтава».

У номінації «Наука» – завідуюча відділом обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського Ольга Коваленко; вчитель-методист Полтавського міського ліцею імені Івана Котляревського Тетяна Балагура.

2007 рік

У номінації «Наука» – Микола Степаненко, декан філологічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У номінації «Освіта» – Олександр Білоусько, директор центру дослідження історії Полтавщини, автор видавничого проекту «Історія Полтавщини; авторський колектив науковців кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (Надія Кочерга, Алла Лисенко, Світлана Дорошенко).

У номінації «Культура» – мистецька родина Пилюгіних (подружжя - Євген, Лариса, доньки - Ольга і Наталія), художники декоративно-ужиткового мистецтва; колектив науковців Полтавського літературно-меморіального музею І.П. Котляревського (Людмила Орлова, Євгенія Стороха, Валентина Скриль, Лариса Лобінцева, Зінаїда Педан).

У номінації «Засоби масової інформації» – Микола Ляпаненко, генеральний директор Полтавської ОДТРК «Лтава».

У номінації «Військова справа» – Валерій Оснач, старший викладач Полтавського військового інституту зв’язку за наукові публікації з історії українського війська.

У номінації «Медицина» – В ’ ячеслав Ждан, ректор Української медичної стоматологічної академії.

У номінації «Суспільна діяльність» – Володимир Пащенко, ректор Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.