Володимир Малик – «посульський літописець», якого любить і пам'ятає Лубенщина

19 лютого Лубенщина вшанувала пам’ять відомого майстра історичного пригодницького роману Володимира Малика. Районний захід, присвячений 90- річчю від Дня народження «посульського літописця», був проведений працівниками районної бібліотеки імені В.Малика за підтрики районної ради, райдержадміністрації. Зал районного будинку культури зібрав чимало шанувальників творчості письменника, тих, хто був близько знайомий з майстром пера, а також тих, хто вважає Володимира Кириловича своїм літературним учителем та наставником.

 

- Лубенський район свято шанує пам’ять про Володимира Малика. Його ім’я носить районна бібліотека – головний осередок духовності. Приємно, що наша бібліотека, як одна з кращих в області, виграла Міжнародний транш , що дасть змогу комп’ютеризувати усі бібліотеки району, - повідомив у своєму виступі голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко.

До привітань долучилася заступник голови районної ради Євгенія Яковченко, яка зауважила, що постать Володимира Малика, його історична проза – це яскравий зразок патріотизму і безмежної любові до рідної землі. Лубенщина низько схиляє голову перед мудрістю талановитого майстра пера.

Своїми роздумами про творчість Володимира Малика , спогадами про зустрічі з письменником поділилися гості з Києва: член НСПУ, лауреат премії імені А. Малишка, премії імені П.Тичини, фонду Т.Шевченка Петро Зосенко, працівник культури, відмінник освіти України, Заслужений артист України, член НСПУ, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені А. Малишка Віктор Женченко. Чимало добрих слів прозвучало від цьогорічних лауреатів премії імені В.Малика члена НСПУ Раїси Плотникової та члена Полтавської спілки літераторів Олександра Печори. Про громадську діяльність Володимира Кириловича розповів краєзнавець Іван Лисенко, а про щоденник письменника «Синю книгу» - зібрання спогадів, виданих до 90- річчя з Дня народження В. Малика - краєзнавець Валерій Козюра. Слова вдячності організаторам та гостям вечора висловив син письменника Олександр Сиченко.

Літературно – музичне наповнення заходу забезпечували народні колективи «Любисток», «Гілея», «Українська Швейцарія», чоловічий вокальний квартет РБК, подружжя Супрунів. А в українських козаків, які пишуть лист-відповідь турецькому султану, перевтілилися учні Оріхівської ЗОШ. Вірші та уривки з творів Володимира Малика декламували Світлана Городянина, Інна Артюшенко.