Наприклад, 27.01.2025
Наприклад, 27.01.2025
Наприклад, 27.01.2025
Наприклад, 27.01.2025
Наприклад, 27.01.2025

Фінансовий контроль

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

ПАМ’ЯТКА

щодо подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 

У який строк подаються декларації:

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»  суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Законом та Порядком № 252/23 передбачено три види декларацій:

1) щорічна декларація – декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року

2) декларація при звільненні – декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. 

3) декларація кандидата на посаду – декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року

Упродовж 30 днів після подання декларації суб’єкт декларування має право за власною ініціативою одноразово подати виправлену декларацію, шляхом створення та подання виправленої декларації до Реєстру.

За порушення вимог фінансового контролю передбачена кримінальна (статті 366-2, 366-3 Кримінального кодексу України) та адміністративна відповідальність (стаття 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Деякі актуальні роз’яснення щодо фінансової доброчесності за 2024 рік:

- Чи є доходом «Кешбек "Зроблено в Україні"» (Національний кешбек)?

- Так.

Національний кешбек є доходом, відомості про який підлягають декларуванню за загальними правилами. Під час внесення інформації до розділу 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації рекомендується: у полі «Вид доходу» обрати позначку «Інше»; у полі «Зазначте, який саме» вказати «Національний кешбек»; у полі «Джерело (джерела) доходу» обрати позначку «Інша фізична або юридична особа»; у полі «Тип особи» обрати позначку «Юридична особа, зареєстрована в Україні»; у полі «Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» зазначити «37508596»; у полі «Найменування юридичної особи» обрати «Міністерство економіки України».

-Чи є доходом одноразова державна грошова допомога «Зимова підтримка»?

- Так

Одноразова державна грошова допомога «Зимова  підтримка» передбачена Порядком реалізації експериментального проекту щодо надання одноразової державної грошової допомоги «Зимова підтримка» в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2024 № 952. Розмір грошової допомоги «Зимова підтримка» 1000 грн. Грошова допомога «Зимова підтримка» є доходом, відомості про який підлягають декларуванню за загальними правилами. Під час внесення інформації до розділу 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації рекомендується: у полі «Вид доходу» обрати позначку «Інше»; у полі «Зазначте, який саме» вказати «Грошова допомога "Зимова підтримка"»; у полі «Джерело (джерела) доходу» обрати позначку «Інша фізична або юридична особа»; у полі «Тип особи» обрати позначку «Юридична особа, зареєстрована в Україні»; у полі «Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» зазначити «37508596»; у полі «Найменування юридичної особи» обрати «Міністерство економіки України».

ЗАКОНОДАВСТВО

Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»

Закон України "Про запобігання корупції"

Роз’яснення щодо фінансової доброчесності

ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ ДО РОЗ’ЯСНЕНЬ ВІД 13.11.2023 №4 щодо фінансової доброчесності