Наприклад, 17.07.2024
Наприклад, 17.07.2024
Наприклад, 17.07.2024
Наприклад, 17.07.2024
Наприклад, 17.07.2024

До уваги власників вендингових автоматів!

Інформація від: 
Головне управління ДПС у Полтавській області

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що власники вендингових автоматів повинні враховувати всі обов’язки, встановлені законодавством щодо ведення господарської діяльності із застосуванням таких автоматів.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) автомат з продажу товарів (послуг) – реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.

На сьогодні Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій містить декілька моделей РРО (вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів) від різних виробників, для яких передбачено сферу застосування – використання в автоматах з продажу товарів (послуг).

Інтеграція програмних реєстраторів розрахункових операцій та автоматів із штучного продажу товарів була запропонована (представлена) на ринку України ще з 2021 року. Так, за результатами робочих зустрічей ДПС з представниками бізнесу у сферівендингових автоматів щодо необхідності використання при проведенні розрахунків належним чином зареєстрованих РРО/ПРРО на вендинговому обладнанні, проведених у 2023 році, суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі товарами та наданні послуг із використанням вендингового обладнання на початок 2024 року було зареєстровано лише близько 2 тис. РРО/ПРРО.

Водночас після вжиття заходів органами ДПС протягом І кварталу 2024 року відбулося збільшення кількості фіскалізованих автоматів з продажу товарів (послуг) платниками податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі товарами (послугами), та станом на 01.06.2024 їх кількість вже становить більше 6 тисяч РРО/ПРРО.

Головне управління ДПС у Полтавській області наголошує, що платники податків, які добровільно виконують вимоги законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема Закону № 265, убезпечують себе від проведення перевірок контролюючими органами та додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а їх діяльність сприяє належному та своєчасному фінансуванню державою військових та соціальних напрямів.

Головне управління ДПС у Полтавській області