Наприклад, 17.12.2025
Наприклад, 17.12.2025
Наприклад, 17.12.2025
Наприклад, 17.12.2025
Наприклад, 17.12.2025

Сила жіночого лідерства в Полтавській митниці

Інформація від: 
Полтавська митниця інформує

В умовах сьогодення в Україні є багато жінок-лідерок у різних сферах: від військової, політики, бізнесу, громадського сектору та місцевого самоврядування, що свідчить про зростання ролі жінок у відновленні та  розвитку країни, підкреслюючи їхню стійкість, компетентність та здатність до емпатії і інновацій.

Полтавська митниця також багата на таких жінок, які хочуть і можуть брати на себе відповідальність за прийняття важливих стратегічних рішень, які є поєднанням професіоналізму, відповідальності та управлінських компетенцій і забезпечують ефективність митної служби та її розвиток на територіальному рівні.  

Однією з таких жінок є і перший заступник начальника Полтавської митниці Наталя Скабук, яка гідно несе службу в митних органах вже понад 21 рік: від інспектора пасажирсько-вантажного відділу Миколаївської митниці у 2004 році до заступника керівника, починаючи з 2023-го. На сьогодні Наталя Андріївна забезпечує координацію та контроль за діяльністю таких підрозділів, як: управління контролю та адміністрування митних платежів, управління митного аудиту, відділу забезпечення митного контролю та оформлення, сектору взаємодії з підприємствами щодо питань авторизації, сектору митних інформаційних технологій, сектору митної статистики, а також митного поста «Полтава». До того ж вона є регіональним  координатором з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі в Полтавській митниці. 

Чому саме митна служба?  «Престижно, цікаво, приналежність до великої справи як от можливість робити реальний внесок у безпеку та економічний добробут країни, крім того наразі динамічний розвиток на шляху до Євроінтеграції», -  відзначає Наталя Андріївна: «Дуже часто буває так, що важливий вибір в житті зроблено несвідомо, наче все само собою склалося і ти опинилася там, де почуваєш себе найкраще. Особлива дяка Академії митної служби України (кожному викладачу), яка вперше сформувала любов до того, що я роблю. А також, студенти з усієї України стали справжньою родиною, і спілкування через роки в тому числі і з робочих питань, обміну досвідом, приносить особливе задоволення.»

Наталя Андріївна згадує, що справжній бойовий досвід отримала, працюючи в порту «Очаків» та Миколаївському аеропорту, там де щодня зустріч та митне оформлення повітряних та морських суден, яхт на тимчасове ввезення, пасажирів і різноманітного товару, військових, які поверталися з військових місій, наприклад з Сьєрра-Леоне – то було нелегко, але неймовірно цікаво.

«Сьогодні моя справа – це «робота в кабінеті», обговорення робочих питань з керівниками підрозділів, робота з документами, прийняття рішень, наради з іншими державними органами. І тут потрібно володіти певними внутрішніми якостями, такими як впевненість, відповідальність, стійкість і витривалість, справедливість, мати професійні компетентності, власні високі цінності, як от служіння справі, повага до людей, етичність, розвиток і навчання, патріотичність і найважливіше -  готовність працювати у складних умовах воєнного часу», - підкреслює героїня нашої розповіді.

«В реаліях теперішнього часу жінки-лідерки мають бути особливо сильними, і в той же час особливо емпатичними. Наша сила у стійкості духу, здатності долати труднощі кожного дня, відстоювати свої переконання та приймати складні рішення, а емпатія – у здатності співчувати та розуміти почуття інших, оскільки наші колеги, рідні, усі, з ким ми взаємодіємо сьогодні, вразливі як ніколи»,  - виділяє для себе найважливіше Наталя Скабук:  «Тож, щоб не втрачати свою внутрішню силу і самопідтримку, я повторюю кожного дня свою особисту мантру «Все буде добре. І навіть краще ніж раніше». 

Миру нам усім та розвитку у вільній країні, бо ми того варті!»

 

Полтавська митниця