Друге пленарне засідання першої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

7 грудня вiдбулося друге пленарне засідання першої сесії обласної ради шостого скликання. Вів засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, народний депутат України Вадим Петренко, начальники обласних управлінь і служб, представники політичних партій, громадських організацій, профспілок, журналісти.

На початку засідання голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко вручили відзнаки Прем’єр-Міністра України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, обласної ради групі депутатів місцевих рад та працівників органів місцевого самоврядування Полтавщини, яких вони удостоєні за вагомий особистий внесок у становлення та розвиток місцевого самоврядування в області.Премії та дипломи лауреатів були вручені переможцям цьогорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», заснованого обласною радою.

Останнє оновлення на Середа, 08 грудня 2010, 14:46 Детальніше...

Потрібна ефективна і відповідальна місцева влада

e-mail Друк PDF

Минулого тижня у Києві відбувся з'їзд Української асоціації місцевих та регіональних влад, присвячений Дню місцевого самоврядування. Делегатами від з’їзду від Полтавської області були голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко та голова Лубенської районної ради Олексій Дядечко.

Учасників зібрання привітав віце-прем'єр міністр України Віктор Тихонов. Зокрема, він сказав:

- Самоврядні органи в демократичному суспільстві є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. Саме через органи самоврядування громадяни реалізують своє право брати участь у вирішенні питань місцевого значення, відстоювати інтереси своєї територіальної громади. Україна сьогодні має унікальну можливість вибудувати дійсно ефективну та відповідальну систему влади, спроможну провести потрібні державі реформи.

Учасники з’їзду обговорили нагальні питання щодо необхідності підвищення ролі самоврядування у вирішенні питань місцевого значення, проведенні реформ, які дозволять побудувати ефективну модель місцевого управління та обрали керівні органи Асоціації.

Членами Правління Асоціації обрано голову обласної ради Івана Момота та голову Лубенської районної ради Олексія Дядечка.

 

Вітання Віце-прем’єр-міністра України Віктора Тихонова представникам органів місцевого самоврядування з Днем місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас з Днем місцевого самоврядування!

Розвиток України як демократичної держави немислимий без дієздатного місцевого самоврядування. Адже саме воно гартує місцеву демократію – основу справжньої європейської держави.

Кожен зокрема і всі разом, кого територіальна громада обрала представляти її інтереси і приймати від її імені рішення, несуть відповідальність за втілення в життя основних принципів місцевого самоврядування, яке є конституційним правом кожного громадянина. Переконаний, що кожен з вас, отримавши не так давно, а дехто і вкотре підтвердивши, кредит довіри територіальних громад, зуміє виправдати сподівання людей і забезпечити значно вищий рівень їх життя.

В Україні знову набуває актуальності потреба удосконалення інституту місцевого самоврядування. Приємно відзначити, що саме Президент України В. Ф. Янукович і Уряд зробили перші дієві кроки на шляху зміцнення місцевої демократії. На завершальному етапі – підготовка законопроектів, які в комплексі створять міцну основу для формування дієздатних територіальних громад. Розпочато бюджетну реформу, спрямовану на формування прогнозованої бюджетної політики, збільшення ресурсної бази місцевих бюджетів, удосконалення міжбюджетних відносин. Та головне, що відповідні рішення формуються і приймаються у тісній співпраці державної влади та органів місцевого самоврядування, їх об’єднань.

Переконаний, що лише діалог, а не протистояння, лише партнерські відносини місцевого самоврядування та органів виконавчої влади – запорука сталого соціально-економічного розвитку та зміцнення народовладдя в державі. З упевненістю скажу, що місцеве самоврядування в Україні – надійний партнер і опора держави. Сильна громада – сильна держава. Тому бажаю українським громадам розвиватися, втілювати найамбітніші проекти розвитку, з кожним роком підвищувати рівень конкурентоспроможності.

З повагою

Віце-прем’єр-міністр України                Віктор ТИХОНОВ

Останнє оновлення на Субота, 04 грудня 2010, 11:57

7 грудня – День місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

Шановні депутати, працівники місцевих рад,

ветерани місцевого самоврядування!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня місцевого самоврядування!

Роки незалежності нашої держави переконливо засвідчили, що місцеве самоврядування стало провідною цінністю, невід'ємною складовою загального процесу розбудови устрою країни, міцним фундаментом народовладдя. Воно органічно поєднало форми представницької демократії та безпосереднє волевиявлення населення, стало неодмінною передумовою динамічного соціально-економічного та культурного розвитку територій, всієї України.

Сьогодні на Полтавщині успішно працюють 534 місцеві ради різних рівнів, які в тісній співпраці з органами виконавчої влади, спираючись на широку підтримку громадськості, вирішують актуальні питання життєдіяльності територіальних громад.

Дякуємо всім, хто своєю наполегливою працею утверджує місцеве самоврядування, відстоює інтереси виборців. Велике спасибі ветеранам, які зробили чимало для становлення та розвитку самоврядності в області.

Нехай це свято спонукає до об'єднання зусиль депутатів усіх місцевих рад, посадових осіб місцевого самоврядування в ім’я процвітання благодатного полтавського краю, щасливого та заможного життя його мешканців.

Сердечно бажаємо міцного здоров'я, життєвої наснаги, плідної праці на теренах розвитку самоврядності.

З повагою

 

Голова облдержадміністрації      Олександр Удовіченко

Голова обласної ради                   Іван Момот

 

Останнє оновлення на Субота, 04 грудня 2010, 11:22

Скликається друге засідання першої сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

Голова обласної ради Іван Момот підписав повідомлення про скликання другого засідання першої сесії Полтавської  обласної  ради  шостого  скликання, яке відбудеться 7 грудня 2010 року о 10 годині у великому залі засідань обласної ради (м. Полтава, вул. Жовтнева, 45).

На пленарному засіданні  передбачається розглянути питання:

  1. Про Положення про постійні комісії обласної ради.
  2. Про постійні комісії обласної ради.
  3. Про Положення про президію обласної ради.
  4. Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата Полтавської обласної ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата обласної ради.
  5. Про затвердження розпоряджень голови обласної ради.
  6. Про внесення змін та доповнень до додатку до рішення двадцятої позачергової сесії обласної ради п`ятого скликання від 27 березня 2009 року «Про цільову програму впровадження в області проекту Програми Розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН) та Європейської Комісії (ЄК) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на 2009 – 2010 роки».
  7. Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2010 рік.
  8. Про порядок фінансування витрат обласного бюджету в 2011 році до його затвердження сесією обласної ради.
  9. Різне.

Журі назвало переможців студентського конкурсу

e-mail Друк PDF

Відбулося засідання журі щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад», заснованого Полтавською обласною радою.

Журі, яке очолює заступник голови обласної ради Володимир Марченко, розглянуло подані на конкурс студентські роботи та визначило кращі з них.

Цього року, відповідно до Положення про конкурс, та зважаючи на науково-практичний рівень студентських робіт, журі встановило  дві других і чотири третіх премії.

Детальніше...

Особистий прийом громадян

e-mail Друк PDF

Голова обласної ради Іван Момот затвердив графік особистого прийому громадян керівництвом обласної ради.

Керуючись статтею 40 Конституції України, статтею 22 Закону України «Про звернення громадян», статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», для забезпечення реалізації прав громадян на звернення встановлено, що голова обласної ради Іван Момот прийматиме громадян у першу середу місяця, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко вестиме прийом громадян у третю середу місяця, заступник голови обласної ради Володимир Марченко - у першу п’ятницю місяця.

Прийом проводитиметься з 10 години ранку.

Попередньо записатися на прийом можна по телефону: 56-47-64, або звернутися особисто за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 45, к.433

Сторінка 715 з 717