Олександр Біленький: Полтавщина увійшла в п’ятірку областей, які виділили найбільше коштів для боротьби з коронавірусом

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час чергового спільного брифінгу з головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим та секретарем Полтавської міської ради Олександром Шамотою щодо ситуації з поширенням коронавірусу в області.

«Ті заходи, які ми сьогодні всі разом хочемо реалізувати і реалізовуємо, абсолютно виправдані. Говорячи про те, чи краще боротися з наслідками поширення коронавірусу, чи робити їх профілактику, то звісно, ми зупиняємося на другому варіанті, – наголосив Олександр Біленький. – Полтавщина увійшла в п’ятірку областей, які виділили найбільше коштів для боротьби з коронавірусом. І, що важливо, маємо дуже високий відсоток освоєння цих коштів. Окрім того, є резервний фонд обласного бюджету, яким може оперувати облдержадміністрація і, якщо виникне потреба, за пропозицією профільного департаменту, буде проведена сесія обласної ради».

Також під час брифінгу голова обласної ради вніс пропозицію облдержадміністрації систематизувати ті видатки, які наразі виділяють органи місцевого самоврядування для боротьби з коронавірусом, починаючи від сільської ради і закінчуючи обласною радою.

«Ми знаємо, які фінансові ресурси для боротьби з коронавірусом виділено з міських бюджетів Полтави і Кременчука, з обласного бюджету. Я думаю, що необхідно дізнатися, скільки коштів виділяють районні ради, ОТГ для того, щоб подолати коронавірус. Тобто, маємо знати: хто стоїть осторонь, а хто допомагає бюджетними коштами, – зазначив Олександр Біленький.

Разом з тим, він зауважив, що нині важливо зрозуміти, що на місцеві бюджети у 2020 році, ймовірно, будуть покладені додаткові видатки.

«Було анонсовано, що за тиждень у Верховну Раду України буде внесено новий проєкт змін до державного бюджету, тому я прошу органи місцевого самоврядування слідкувати за цим законопроєктом. Пасок буде затягнутий державою. Отже, ми повинні розуміти, наскільки це вплине на місцеві бюджети», - сказав Олександр Біленький.