Профільна комісія обласної ради рекомендувала розробити проєкт обласної Програми розвитку мисливських господарств Полтавської області

e-mail Друк PDF

16 липня на базі ДП «Новосанжарське лісове господарство» відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. У засіданні, яке вів голова комісії Ігор Горжій, взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати обласної ради: Сергій Жук, Василь Хоменко, Василь Красюк, Тетяна Микуця, Віктор Мартиненко, Олександр Сірик, Олег Діденко, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, громадськості.

У контексті питання про виконання розпорядження голови Полтавської обласної ради від 20.02.2020 № 32 «Про створення робочої групи для об’єктивного висвітлення стану мисливського господарства на території Полтавської області та прийняття мір щодо оперативного реагування для збереження поголів’я мисливських тварин» депутати заслухали та проаналізували інформацію представника робочої групи, мисливствознавця Петра Носа щодо стану мисливських господарств у Полтавській області та перспектив їх розвитку. Йшлося, зокрема, про необхідність реформування галузі, посилення контролю за якісним веденням господарств користувачами мисливських угідь, забезпечення збільшення поголів’я мисливських видів тварин і птиці, їх розселення в природних умовах, охорону від браконьєрства та підняття рівня просвітницько-виховної роботи.

Наразі комісія рекомендувала Полтавському обласному управлінню лісового та мисливського господарства посилити контроль за роботою мисливських господарств області, а також розробити проєкт обласної Програми розвитку мисливських господарств Полтавської області та внести його на розгляд обласної ради в установленому порядку.

Облдержадміністрації рекомендовано не встановлювати в регіоні безпідставну заборону полювання.

Комісія підтримала ініціативу Ігоря Горжія про затвердження технічних завдань на закупівлю комунальної техніки за кошти фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, які дають можливість придбати спец автомобілі безпосередньо від виробника. Такий підхід, на переконання депутатів, забезпечить ефективне використання бюджетних ресурсів.

Також у ході засідання члени комісії оглянули протипожежну водойму ДП «Новосанжарське лісове господарство», на влаштування якої обласна рада виділила в 2020 році кошти з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області.