Профільна комісія підтримала проєкт Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2021 – 2023 роки

e-mail Друк PDF

24 грудня відбулося засідання постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО.

У засіданні, яке вів голова постійної комісії Микола Кульчинський, взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, обрана заступником голови обласної ради Лілія Руроєва, заступник голови облдержадміністрації Богдан Бабіч, депутати обласної ради: Володимир Ярошенко, Микола Бондар, Світлана Тарашевська, Юрій Лебедин, Ірина Степаненко, керівники структурних підрозділів обласної ради та облдержадміністрації, журналісти.

Члени комісії підтримали пропозиції Миколи Кульчинського й обрали заступником голови постійної комісії Володимира Ярошенка, секретарем комісії – Миколу Бондаря.

Депутати заслухали інформацію директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторії Пилипенко про стан обласних комунальних підприємств поліграфічної галузі. За її словами, видавництва мають обмаль замовлень, потребують закупівлі сучасного обладнання та капітальних ремонтів. Нині лише Гадяцька міська об’єднана територіальна громада погодилася взяти на баланс обласне комунальне підприємство Видавництво «Гадяч», інші ж підприємства потребують реорганізації. Саме тому на розгляд чергової сесії обласної ради Департаментом розроблені проєкти рішень: «Про реорганізацію Обласного комунального підприємства «Глобинське видавництво «Поліграфсервіс» та Комунального підприємства Полтавської обласної ради Видавництво «Кобеляки» шляхом приєднання до Комунального видавництва «Лубни» та «Про передачу цілісного майнового комплексу обласного комунального підприємства Видавництва «Гадяч», які після обговорення знайшли підтримку в депутатів.

Також в порядку контролю Вікторія Пилипенко поінформувала про виконання Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016 ‒ 2020 роки, ознайомила з проєктом Комплексної програми на новий період ‒ 2021 – 2023 роки. На думку членів профільної комісії, робота в цьому напрямку облдержадміністрацією ведеться добре. Тож депутати підтримали проєкт рішення «Про Комплексну програму комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2021 – 2023 роки» та рекомендували облдержадміністрації розглянути можливість створення електронного варіанту Книги пам’яті Полтавської області.

Комісія схвалила проєкт рішення обласної ради «Про затвердження Регламенту Полтавської обласної ради восьмого скликання», з урахуванням пропозиції Миколи Кульчинського – внести зміни у пункт 2 статті 51 проєкту рішення, відхиливши норму щодо обов’язкового отримання позитивних висновків департаментів облдержадміністрації про доцільність розроблення проєктів програм та можливості їх виконання за рахунок обласного бюджету.

Окрім цього депутати заслухали інформацію заступника голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Богдана Бабіча щодо реалізації в області Державної стратегії регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки в сфері інформаційних технологій, затвердили план роботи постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО на 2021 рік, розглянули інші питання.