Під час ревізії Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» аудитори виявили фінансових втрат на суму понад 340,4 тис. грн

Фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області під час планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», а саме: з питань  використання коштів державного бюджету, а також коштів, отриманих з інших джерел, для забезпечення заходів спрямованих на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 340,4 тис. грн. Контрольний захід охопив період  з 01.01.2020 по 31.12.2020.

Зокрема, медична установа коштом загального фонду провела видатки з оплати товарів, які були використані при наданні платних послуг, на суму 251,4 тис. грн.

Окрім того, фахівці управління виявили зайве перерахування податку на додану вартість при придбанні товарів (медичні вироби, засоби індивідуального захисту, медичне обладнання), які звільнено від оподаткування та зайві витрати на заробітну плату.

До завершення ревізії відшкодовано незаконних витрат на суму 321,4 тис. грн.

Керівнику об’єкта контролю надіслано вимогу щодо забезпечення повного усунення виявлених порушень.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань на трьох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.

Матеріалі ревізії передано до правоохоронних органів.

 

 

Пресслужба Управління Північно-східного офісу

Держаудитслужби в Полтавській області