Олександр Біленький: Ми відреагували на запит людей з приводу тарифів на газ та його транспортування

e-mail Друк PDF

Майже 5 годин тривало друге пленарне засідання четвертої сесії обласної ради восьмого скликання. Про підсумки голосування, а також своє бачення ситуації щодо намагання певних депутатів зірвати роботу сесії, голова обласної ради Олександр Біленький розповів журналістам.

На думку Олександра Біленького, у ході засідання було ухвалено низку важливих звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади з важливих соціально значущих питань. Серед них – звернення, що стосуються врегулювання питання передачі газорозподільних мереж низького та середнього тиску у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

«Ми відреагували на запит людей з приводу тарифів на газ, на транспортування газу, – саме цю ситуацію відображено у зверненнях депутатів обласної ради. Тобто, ми вважаємо за необхідне, аби держава роз’яснила нам права громад на газопроводи середнього та низького тиску, які будувалися за рахунок громад та кооперативів, а потім були передані в постійне користування газорозподільчим компаніям», – зазначив голова обласної ради.

Також, за словами Олександра Біленького, депутати розглядають можливість створення комунальних підприємств, які б займалися наданням послуг розподілу природного газу.

«Ми хочемо з’ясувати, який буде наслідок, якщо певна громада запропонує створити відповідне комунальне підприємство. Це не свідчить, що ми однозначно забираємо газорозподільчі мережі середнього та низького тиску у свою власність, ми цього зробити не можемо. Однак, ми стаємо на бік людей, аби вони сплачували менше коштів за послуги, – наголосив Олександр Біленький.– У мене було чимало звернень з проханням створити обласне комунальне підприємство, яке б займалося розподілом газу. Але потрібно рахувати фінансову складову. Також не можу сказати, що комунальні підприємства завжди є ефективним власником, але для стабілізації ситуації таку можливість слід розглядати».

Окрім цього, у ході засідання було підтримано рішення про внесення змін до показників обласного бюджету на 2021 рік. За словами голови обласної ради, у проєкті рішення були враховані витрати, які потребують першочергового фінансування.

«Депутати своїм рішенням розподілили майже 92 млн грн залишків коштів обласного бюджету на початок року. Зокрема, 15 млн грн буде спрямовано на «антиковідні» заходи. Передбачено 7 млн грн на ремонт обласної філармонії – ми розраховуємо до Дня Незалежності України повністю закінчити реставрацію. Також кошти спрямовуються на облаштування спортивних майданчиків, закупівлю сміттєвозів. Обсяг фінансування Фонду розвитку територій наразі невеликий, втім, ми розраховуємо на перевиконання бюджету й плануємо згодом внести відповідні зміни в бюджет», – прокоментував голова обласної ради.

На запитання журналістів щодо спроби групи депутатів зірвати пленарне засідання Олександр Біленький відповів, що вбачає у цьому політичну складову. Втім, закликає колег далі працювати злагоджено, відкинувши зайві емоції.

«Якби ми не ставилися один до одного, завжди потрібно після засідання тиснути руку, й слід говорити про те, що нас об’єднує, а не роз'єднує», – підсумував Олександр Біленький.