У Полтаві відбулися спеціалізована виставка «НАФТА. ГАЗ. СЕРВІС» та форум «Успішні практики соціального партнерства компаній ПЕК і територіальних громад Полтавщини»

e-mail Друк PDF

13 травня у Полтаві, в рамках галузевої виставки нафтогазової промисловості «НАФТА. ГАЗ. СЕРВІС-2021», за сприяння Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, відбувся форум соціального партнерства «Успішні практики соціального партнерства компаній ПЕК і територіальних громад Полтавщини».

У заході взяли участь представники видобувних компаній, територіальних громад області, де ведеться видобуток нафти і газу, фахівці громадських організацій, профільних асоціацій, журналісти.

Від Полтавської обласної ради учасників виставки та форуму привітав перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, який підкреслив, що газовидобувні компанії області наповнюють місцеві бюджети, демонструють значну соціальну відповідальність.

«Діяльність нафтогазовидобувної галузі має неабияке значення для нашої області. Зокрема, у структурі доходів загального фонду обласного бюджету рентна плата складає 17%  – це дуже вагомий показник. Водночас, до місцевих бюджетів з 2018 року надійшло близько 2 млрд грн рентних платежів,зауважив Олександр Лемешко й додав, що соціальні ініціативи нафтогазовидобувних компаній є вагомою підтримкою для територіальних громад.Нині на території області існує близько 200 спеціальних дозволів на користування надрами, майже половина з них пов’язана з видобутком вуглеводневої сировини. Приємно, що підприємства нафтогазовидобувної промисловості активно долучаються до реалізації важливих соціальних проєктів у громадах – окрім обов’язкових платежів, допомагають із фінансуванням медичної, освітньої та культурної сфер. Це свідчить про значну соціальну відповідальність цього бізнесу».

Під час форуму відбулася дискусійна панель «Розвиток сільських територій Полтавської області. Соціальне партнерство як складова корпоративних стратегій компаній ПЕК», на якій було обговорено питання співпраці громад з підприємствами нафтогазовидобувних компаній, зокрема щодо реалізації важливих соціальних проєктів, налагодження комунікацій, залучення інвестицій, екологічного моніторингу тощо.