Олександр Біленький: Обласна влада готова ухвалити програму для ширшого впровадження телемедицини

e-mail Друк PDF

26 травня перші керівники Полтавщини – голова обласної ради Олександр Біленький та голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов – здійснили спільну робочу поїздку до Решетилівської міської територіальної громади.

Разом з головою Полтавської райдержадміністрації Дмитром Романовим, головою Решетилівської міської територіальної громади Оксаною Дядюновою, директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктором Лисаком керівники області ознайомилися з процесом впровадження телемедичних технологій в лікувально-діагностичний процес на прикладі Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області».

Як розповіла головний лікар Центру Наталія Лугова, всього у закладі нині працює 12 лікарів, з них 2 – педіатри, 1 – терапевт і 9 сімейних лікарів. Усі лікарі пройшли навчання і можуть працювати з телемедичними комплектами, яких зараз в громаді налічується 7 одиниць.

Закупівля сучасного обладнання стала можливою завдяки участі Полтавщини у пілотній державній програмі. Однак, за словами голови обласної ради Олександра Біленького, є всі передумови для розробки та ухвалення відповідної обласної програми.

«Полтавщині ніхто не забороняє перейняти набутий цінний досвід і запровадити власну програму. Телемедичний комплекс – це оперативність, життя людей. Також у цій справі важлива кваліфікація лікарів, щоб зробити якісний аналіз і встановити діагноз. Полтавська обласна влада готова розробити та ухвалити програму для ширшого впровадження телемедицини. Розуміння потреби в обласній програмі є, і, ймовірно, наступного року вона вже діятиме»,зауважив голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Також керівники області оглянули хід реконструкції фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» Полтавської обласної ради. На думку Олександра Біленького, даний проєкт є унікальним і дозволить створити належні умови для занять спортсменам з інвалідністю.

«Після реконструкції комплекс зможе приймати змагання державного та міжнародного рівня. Усі споруди будуть доступними для людей з інвалідністю – щоб створити тут всеукраїнський реабілітаційний центр, на зразок того, що раніше працював у Євпаторії (нині це тимчасово окупована територія). Локаційно комплекс розміщений дуже вдало: поруч річка, центр міста, всі комунікації. Вартість робіт на першому етапі – 45 млн грн, згодом заплановані роботи по облаштуванню стадіону, трибун, двох мультифункціональних майданчиків. Також було б добре зробити відпочинкову базу для спортсменів на базі колишнього дитячого табору у селі Сухорабівка та об’єднати все в єдиний комплекс», – зазначив голова обласної ради.

Потому керівники області завітали у село Демидівка та ознайомилися з ходом реконструкції спортивного залу з добудовою побутових приміщень Демидівської школи I-III ступенів Решетилівської районної ради. Реалізація даного проєкту, за словами Олександра Біленького, гарантуватиме стабільну роботу місцевої школи та сприятиме дозвіллю жителів всього села.

«Сам спортзал матиме подвійну місію. Тому що село – не тільки школа і діти. Як правило, найактивніші користувачі спортзалів у вечірню пору – активна молодь або ветерани, які теж проводять змагання чи тренування. Вдячний, що цей проєкт отримав нове життя, адже мова про будівництво велася достатньо давно. Зрештою, до кінця року спортзал запрацює. У школі навчаються 109 дітей з однієї сільської ради. Планують залучати дітей й з інших громад. Демидівка – село велике і має глибокі традиції. Переконаний, що школа разом з новим спортзалом і надалі працюватимуть»,підсумував Олександр Біленький.