У Великій Багачці відбувся традиційний фестиваль кобзарського мистецтва

e-mail Друк PDF

30 травня у Великій Багачці відбувся традиційний 32-й обласний фестиваль кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру», організований на честь поета, бандуриста, кобзаря, нашого земляка Федора Кушнерика.

У заході взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, депутати обласної ради Оксана Винниченко, Олег Діденко, голова Миргородської райдержадміністрації Віктор Іваненко, представники Департаменту культури і туризму облдержадміністрації, обласного Центру народної творчості, творчі колективи, журналісти.

Присутні поклали квіти до пам’ятників Федору Кушнерику та Тарасові Шевченку. На думку голови обласної ради Олександра Біленького, бандура та вишиванка – своєрідні обереги українців.

«Бандура – культурний артефакт, код нації, як і вишиванка. Видатні кобзарі-бандуристи своєю творчістю прославляли і берегли українську пісню – душу народу! У радянські часи з бандуристами боролися, але попри все культурні традиції передаються з покоління в покоління. Школа, яка працює у Великій Багачці, має велике значення, її слід підтримувати, розвивати, аби передати знання нащадкам», – зазначив Олександр Біленький.

Підтримка традицій у громадах, за словами голови постійної комісії обласної ради комісії з питань освіти, науки та культури Олега Діденка, особливо важлива і допомагає зберігати національну ідентичність українців.

«Фестиваль у Великій Багачці проводять на честь відомого бандуриста, нашого земляка Федора Кушнерика, який є одним із кращих класиків бандури. Саме в невеликих населених пунктах зберігається особлива колоритність та ідентичність українців. Хотілося, щоб молодь вивчала цей музичний інструмент і берегла народні традиції», – зауважив депутат обласної ради Олег Діденко.

Під час фестивалю у Великобагачанському центрі культури і дозвілля відбувся концерт за участю артистів капели бандуристів «Любава» Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка, тріо «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії, тріо «Срібні струни» Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П.І. Майбороди, ансамблю народного танцю «Джерело» Гадяцького фахового коледжу культури та мистецтв імені І.П. Котляревського, вокально-інструментального ансамблю бандуристок «Рута» та дитячих колективів бандуристів Великобагачанської мистецької школи імені Ф.Д. Кушнерика.

Також було представлено виставку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та художників.