Підписано Меморандум про взаємодію між Полтавським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад, Полтавською обласною радою та Полтавською облдержадміністрацією

e-mail Друк PDF

31 травня у Полтаві відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаємодію між Полтавським регіональним (обласним) відділенням асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», Полтавською обласною радою та Полтавською обласною державною адміністрацією.

У заході взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, виконавчий директор Асоціації Валентина Полтавець, голова регіонального відділення Асоціації, голова Шишацької селищної територіальної громади Олександр Тутка, керівники територіальних громад області, журналісти.

Як зазначив у вітальному слові Олександр Тутка, підписання Меморандуму покликане сприяти налагодженню ефективної взаємодії між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, засвідчує важливість співпраці у ході впровадження реформи місцевого самоврядування.

На думку голови обласної ради Олександра Біленького, для налагодження дієвої та результативної взаємодії між громадами, обласною радою та облдержадміністрацією нині є достатньо можливостей. Головне – використовувати їх.

«Другого липня відбудеться чергова сесія обласної ради, серед питань – перерозподіл піврічного перевиконання обласного бюджету. Є досить широкий спектр можливостей для фінансування з обласного бюджету, який ми пропонуємо для громад. Це і закупівля шкільних автобусів, оснащення для харчоблоків, вирішення питань по водопостачанню, екологічних проблемах тощо. Тобто, є кошти, які можна залучити в громади. Визначайтеся з проблематикою, яка вас найбільше цікавить чи потребує негайного вирішення, готуйте документи. Усі проєкти повинні пройти експертизу й перевірку. Потім ваші пропозиції будуть розглянуті та узагальнені на засіданнях профільних комісій обласної ради», – зазначив голова обласної ради.

Окрім цього, Олександр Біленький анонсував, що обласна влада ініціюватиме підтримку на місцевому рівні певних державних програм.

«Ми домовилися з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим про впровадження обласної програми підтримки телемедицини, оскільки фінансування державної програми може припинитися чи закінчиться термін її дії. Це дозволить ті ініціативи і новації, які започатковані державою, і далі підтримувати на умовах співфінансування з обласного  та місцевих бюджетів», – підсумував голова обласної ради.

Від обласної ради Меморандум підписав голова обласної ради Олександр Біленький, від облдержадміністрації – голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, від Полтавського регіонального (обласного) відділення асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» – Олександр Тутка.

Для досягнення цілей Меморандуму Сторони домовилися взаємодіяти та співпрацювати в напрямках сприяння децентралізації, впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, формування ефективного місцевого самоврядування в громадах, організації поширення кращих практик та обміну успішним досвідом з питань діяльності територіальних громад та їх розвитку та ін.