Профільна комісія обласної ради рекомендувала провести нараду голів громад з питання прийняття на баланс, зберігання та використання полезахисних смуг

e-mail Друк PDF

2 червня під головуванням Івана Гришка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Валерій Капленко, Юрій Мотрич, Валентин Несен, Сергій Сушко, Юрій Тимоха, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

У порядку контролю комісія проаналізувала стан передачі на баланс органів місцевого самоврядування Полтавської області, зберігання та використання полезахисних лісових смуг. За інформацією відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради, на сьогодні відповідні рішення про розподіл земель бувшої колективної власності прийняла лише незначна кількість територіальних громад.

У контексті даного питання депутати заслухали інформацію про досвід роботи з прийняття на баланс, зберігання та використання полезахисних смуг Сергіївською сільською радою Миргородського району, яку оприлюднив очільник територіальної громади Ігор Лідовий.

Йшлося про проведення інвентаризації полезахисних смуг, оформлення відповідної документації, створення комунального підприємства «Добробут» та передачу на його баланс лісосмуг, надання послуг бюджетним закладам і населенню із заготівлі дров, обробки деревини, спилювання дерев, які самозаліснилися, аварійних дерев, впровадження Єдиної програми обліку деревини тощо.

Цей досвід комісія схвалила та рекомендувала провести нараду з даного питання за участю голів територіальних громад, представників землевпорядних та правоохоронних органів, на якій представити алгоритм робіт із передачі на баланс органів місцевого самоврядування Полтавської області, зберігання та використання полезахисних лісових смуг.

Депутати обговорили та підтримали проєкт Програми поводження з побічними продуктами тваринного походження та забезпечення діагностики і оперативного виявлення збудників інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин, на території Полтавської області на 2021 – 2025 роки. Програма передбачає забезпечення утилізації побічних продуктів тваринного походження, підтримку стабільного епізоотичного благополуччя регіону: зміцнення матеріальної бази лабораторій діагностичного контролю ветеринарної медицини для оперативного виявлення гостроінфекційних захворювань, які становлять небезпеку для людей, сільськогосподарських тварин і птиці. А також відновлення роботи існуючих потужностей та будівництво спеціалізованого підприємства з утилізації відходів тваринного походження.

Члени комісії схвалили внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року, передачу в постійне користування земельних ділянок Полтавській обласній базі спеціального медичного постачання,

Знайшли підтримку у депутатів проєкти рішень стосовно затвердження переліку підприємств, що надають соціально важливі послуги населенню області» (в частині ТОВ «Лубенське племпідприємство, ТОВ «Полтаваплемсервіс», ГО «Всеукраїнський конгрес ефективного самоврядування»), призупинення права користування частиною мисливських угідь Державному підприємству «Полтавське лісове господарство, пооб’єктного переліку робіт з інвентаризації земель запасу лісового фонду, витрати по яких пропонується компенсувати за рахунок коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.