Депутати визначили проблеми і перспективи впровадження обласних програм

e-mail Друк PDF

24 грудня постійна комісія обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку розглянула обласні програми, спрямовані на розвиток будівництва, транспортно-дорожнього комплексу, системи централізованого оповіщення і зв’язку, придбання громадянами доступного житла.

У засіданні, яке вів голова комісії Віктор Шадчнєв, взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Депутати заслухали та обговорили  інформаційні повідомлення директора обласного Фонду молодіжного будівництва Олени Алєксєєвої, директора обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» Віктора Токара, начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрія Петрука, начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Михайла Андрусенка, начальника служби автомобільних доріг в області, депутата обласної ради Олександра Гриценка, визначили основні проблеми та перспективи впровадження профільних програм.

У ході обговорення питання депутати звернули увагу на недостатнє фінансування заходів програм із обласного бюджету,  зумовлене фінансово-економічною кризою. Зокрема, програма «Власний дім» у 2010 році була профінансована менше, ніж на 50% від передбачених нею обсягів. Ще дві обласні програми - будівництва підвідних газових мереж до сільських населених пунктів Полтавської області на 2008-2010 роки  та розвитку та вдосконалення системи цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Полтавської області на 2007-2010 роки - у році, що завершується, взагалі не фінансувалися.

Особливе занепокоєння депутатів викликала відсутність фінансування останньої, що може негативно позначитися на безпеці життєдіяльності населення області.

Відтак, на пропозицію депутата Миколи Безими, комісія ухвалила рекомендувати управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації укласти договір з Полтавською дирекцією ВАТ «Укртелеком» на експлуатаційно-технічне обслуговування системи централізованого оповіщення цивільної оборони області; Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації рекомендовано виділити кошти для розрахунку з ВАТ «Укртелеком» за виконані роботи по обслуговуванню цієї системи.

На думку учасників зібрання, виконання профільних програм також гальмує недосконалість тендерних процедур, внаслідок чого переможцями тендерів визнаються фіктивні будівельні організації.

Для виправлення ситуації голова комісії Віктор Шадчнєв вважає за необхідне до проведення тендерів здійснювати перевірку потенційних підрядних організацій на наявність технічних можливостей, достатнього штату спеціалістів та відповідного досвіду роботи.

Депутати схвалили проект Програми розроблення Схеми планування Полтавської області, яка передбачає створення містобудівної документації регіонального рівня, раціональне використання території області відповідно до її соціально-економічних потреб, екологічних обмежень та ресурсних можливостей, погодили проект Регламенту Полтавської обласної ради шостого скликання та план роботи комісії на 2011 рік.