Іван Момот: «Бачити і вирішувати проблеми кожної людини»

e-mail Друк PDF

29 грудня голова обласної ради Іван Момот провів прес-конференцію за підсумками 2010 року.

Голова вищого представницького органу області поінформував журналістів про соціально-економічну ситуацію в області, роботу обласної ради та відповів на їхні запитання.

«У році, що минає, відбулися вибори до місцевих рад, - наголосив Іван Момот, - Сьогодні ми маємо оновлену обласну раду, представлену 11 політичними силами. Ми утворили 13 комісій - на 3 більше, ніж було у минулому скликанні. Акценти зроблено на ключові галузі. Соціальні проблеми - охорони здоров’я, освіти і культури, соціального захисту населення, молоді, спорту, туризму та інші – перебуватимуть у полі зору профільних депутатських комісій. Важливими для життєдіяльності області питаннями житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, будівництва, промислової політики, підприємництва, паливно-енергетичного комплексу, аграрної політики також опікуватимуться постійні комісії обласної ради. Працюючи в комісіях, депутати впливатимуть на вирішення конкретних проблем регіону».

Голова обласної ради вважає, що і передвиборча риторика Партії регіонів, і нинішня робота в обласній раді свідчать про те, що регіоналам вдалося об’єднати депутатів обласної ради. «Всі 120 депутатів є патріотами Полтавщини», - сказав він.

«Сьогодні не важливо, від якої партії прийшов депутат, а важливо, наскільки він буде працювати для конкретних людей» - підкреслив голова обласної ради.

«Вертикаль влади сформована, відбулися вибори до райрад, і скрізь наші партійні організації сформували конструктивну більшість» - відзначив Іван Момот.

Те, що депутатів стало більше, на його думку, є  позитивним.

«Депутати працюють на громадських засадах, активно переймаються проблемами жителів області - чим їх більше тим краще. Навантаження від них на обласний бюджет немає. А допомогу через депутатів люди отримають ще більшу», - відзначив голова обласної ради.

«Депутати налаштовані на роботу - ніякої політизації обласної ради немає… є нормальна співпраця з усіма керівниками фракцій. Усі конструктивні речі, які звучатимуть у стінах обласної ради, ми готові взяти на озброєння і підтримуватимемо але за умови, якщо вони не будуть популістськими», - наголосив Іван Момот.

Утім, працювати стало й складніше, адже кількість обласної ради депутатів зросла, а виконавчий апарат залишився той же. «Більша частина депутатів вперше обрані, то, зрозуміло, що в окремі питання їм треба вникнути. Це теж позитив. Нехай свіжим поглядом подивляться на роботу, може, ми чогось не помічаємо», - вважає голова обласної ради.

До речі, 41 зі 120 депутатів переобрані, решта - вперше стали народними обранцями.

Голова обласної ради закликав депутатів і надалі не перетворювати вищий орган місцевого самоврядування області у майданчик політичних баталій.

«Обласна рада повинна вирішувати конкретні проблеми громади, а політикою займатися в інших місцях. На 100% ми цього не зможемо зробити, бо перед черговими виборами буде обов'язково політизація. Але там, де це непотрібно - хотів би щоб цього не було», - відзначив Іван Момот.

Голова обласної ради зупинився на впровадженні обласних галузевих програм. Термін дії половини з них завершується у нинішньому році. Тому, на думку Івана Момота, депутатам потрібно проаналізувати виконання таких програм та, при необхідності, прийняти аналогічні програми на новий період. «Обласні програми, - підкреслив голова обласної ради, - повинні передбачити співфінансування з бюджетів різних рівнів».

У новому 2011 році обласна рада акцентуватиме увагу на соціальний захист полтавців, у центр всіх програм та рішень депутати поставлять людину.

Зокрема, голова обласної ради зауважив, що серед пріоритетів буде медицина, освіта, культура, наука та молодь.

За необхідне у новому році він також вважає збереження всіх премій обласної ради, започаткованих депутатами попереднього скликання.

Як зазначив голова обласної ради Іван Момот, у 2010 році були виділені і освоєні капітальні видатки, кошти на розвиток матеріально-технічної бази інтернатних закладів освіти та соціального захисту. Вдалося завершити першу чергу реставраційних робіт обласного театру імені Гоголя - замінено систему мереж, підлогу, сцену, проведено інші роботи. В наступному році заплановано зовнішнє оздоблення будівлі театру та упорядкування прилеглої території. Буде продовжено ремонт будівлі Краєзнавчого музею, будівництво обласного протитуберкульозного диспансеру, Лохвицької лікарні, планується ремонт обласної філармонії та ін.  На всі ці заходи будуть виділятися кошти з обласного бюджету та залучатимуться кошти з державного бюджету. Полтавська область подала до державного бюджету свої пропозиції щодо фінансування соціального розвитку. Загалом, на понад 220 млн. грн.

«Цьогоріч нам вдалося залучити 40 млн. грн. державних коштів. Сподіваємося, що не менше отримаємо і у новому році», - зауважив він.

Також голова обласної ради повідомив, що загалом, у державному бюджеті на соціальний розвиток регіонів закладено 2 млрд. грн.

Щодо обласного бюджету на 2011 рік, Іван Момот вважає, що за його показниками - вирішення конкретних проблем людей – жителів області.

На проблеми реформування села, сільської освіти, медицини, на переконання Івана Момота, необхідно звернути увагу в першу чергу. Адже за 5 останніх років знято з обліку 11 сіл, закрито 64 сільські школи.

Голова Полтавської обласної ради Іван Момот відзначив журналістам, що помилкою перед прийняттям Податкового кодексу було недостатнє обговорення його положень (був великий спротив підприємців, що працювали на єдиному податку). Тому у випадку з прийняттям Пенсійної реформи влада зацікавлена у якнайширшому її обговоренні:

За його словами, нині не знайдеться людини, яка б сказала, що Пенсійна реформа непотрібна, - «ця реформа просто необхідна». «Важливо, щоб не держава переконувала, а активна громадськість переконувала людей у необхідності реформ», - підкреслив Іван Момот.

За його словами, нині майже 90% українців пенсійного віку продовжують працювати.

Хоча пенсійне реформування і підвищення віку виходу на пенсії - не самий популярний захід, але ж українці прагнуть жити як у країнах ЄС, Балтії, де пенсійний вік вище.

До речі, у країнах Європи також «з боями» приймаються подібні рішення.

«Але цей той крок, на який треба піти, адже є точка неповернення, коли ми падаємо все нижче» - підкреслив Іван Момот.

На сьогодні майже 27 млрд. грн.. складає дотація у Пенсійний фонд - кошти, які можна було б використати на соціально-економічний розвиток.

«Так, сьогодні буде боляче, але завтра буде краще. Всі знають, що апендицит треба оперувати, бо буде дуже погано. Так само і в суспільстві, треба робити непопулярні речі, просто пережити це, щоб завтра було краще» - резюмував Іван Момот.

Як повідомив голова облради, в рамках Угоди про співпрацю між Законодавчими Зборами Ленінградської області та Полтавською обласною радою тривають переговори про обмін делегаціями між Російським державним академічним театром драми імені Пушкіна (Санкт-Петербург) та обласним академічним українським музично-драматичним театром ім. М.В. Гоголя.

Голова Полтавської обласної ради Іван Момот Новий 2011 рік традиційно зустрічатиме зі своєю родиною. Якщо ж треба буде у ролі очільника обласної ради відвідати головні ялинки Полтави, пообіцяв цей обов’язок виконати.

«Новий рік для мене - сімейне свято. У нашому домі обов'язково ставилася ялинка. Коли починалася зима, робили паперові іграшки до Нового року. Вся родина збиралася, святкувала. Такі традиції і у моїй сім'ї. Сподіваюся, що і цей рік не буде винятком - ми відсвяткуємо за сімейним столом. Готуємося, як і всі: під ялинку кладемо подарунки, готуємо сюрпризи. Згадуємо хороше, що було у році, що минає; вітаємо з наступаючим Новим роком», - розповів голова обласної ради.