Визначили пріоритети

Минулого тижня відбулася п'ята сесія Лубенської районної ради шостого скликання, на яку були запрошені керівники сільськогосподарських підприємств, управлінь, служб РДА і райради, сільські голови. Вів її голова райради Олексій Дядечко. На сесії розглядалося 17 питань.

Про план роботи районної ради на 2011 рік проінформував Олексій Дядечко. Він зазначив, що його складено на основі пропозицій депутатів, постійних комісій. План передбачає комплекс дій, спрямованих на покращення добробуту сільських трудівників, життя мешканців населених пунктів.

Для реалізації задумів депутатів розроблено Програму економічного і соціального розвитку району на 2011 рік, з якою ознайомила присутніх перший заступник голови райдержадміністрації Вікторія Мартиневська. Вона ж доповіла «Про виконання Програми розвитку малого підприємництва у Лубенському районі за 2009-2010 роки та про Програму розвитку малого підприємництва на 2010-2012 роки». Головною метою їх є «відновлення економічного зростання району», пріоритетами – «підвищення стандартів життя кожної людини шляхом модернізації системи охорони здоров'я, формування сучасної і якісної системи освіти, розвитку культури, фізичної культури та спорту, сталого розвитку довкілля». Головним результатом розвитку Лубенщини у 2011 році буде зростання валової доданої вартості на 4,5% та приріст доходів населення на 4%.

- Вдячний авторам змістовної цілеспрямованої програми розвитку району на 2011 рік і закликаю депутатів восьми політичних партій об'єднати зусилля на її виконання, - сказав під час обговорення голова РДА Віктор Алєксєєнко.

Про виконання районної програми «Турбота» за 2010 рік та районну програму реалізації державної соціальної політики, спрямованої на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення «Турбота» на 2011 рік доповіла заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ніна Калайда. Депутати, голова РДА Віктор Алєксєєнко, його заступник Василь Куксань наголосили, що цього року програма «Турбота» значно доповнена статтями про моральну і матеріальну підтримку більшої кількості патріотів, на що вплинули дві події – 25-річчя трагедії на ЧАЕС та 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни.

Завідувач сектору питань внутрішньої політики апарату райдержадміністрації Світлана Городянина детально проаналізувала виконання районної програми реалізації державної інформаційної політики ЗМІ за 2008-2010 роки та розповіла про аналогічну районну програму на 2011-2015 роки.

Начальник фінансового управління РДА Світлана Самійленко переконала депутатів у необхідності внесення змін до районного бюджету на 2010 рік та затвердження звіту про його виконання, що й було зроблено. Далі вона говорила «Про приведення додатку до рішення четвертої сесії районної ради шостого скликання від 29 грудня 2010 року «Про районний бюджет на 2011 рік» у відповідність з наказом Міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію від 14 січня 2011 року» і «Про внесення змін до показників бюджету на 2011 рік», на що погодилися депутати. Вони також дозволили відділу освіти РДА здавати в оренду приміщення, які є спільною власністю територіальних громад сіл району та дали дозвіл виконкомам Мацківської, Войнихівської, Березівської, Окіпської сільських рад на реконструкцію орендованих приміщень Мацківської, Войнихівської, Березівської , Окіпської шкіл для розміщення у них дошкільних навчальних закладів в установленому законодавством порядку, про що просила начальник відділу освіти РДА Юлія Білокінь.

Сесія райради затвердила склад професійної комісії з питань створення фермерських господарств, яку очолив заступник голови РДА Микола Федоренко та технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки 0,04 га Новаківської сільради, переданої в оренду ЗАТ «Київстар» (доповідав начальник відділу Держкомзему в районі Олександр Шингарій), а також положення про помічника-консультанта депутата районної ради і кодекс етики депутата районної ради що і просив у своєму виступі голова постійної комісії з питань депутатської етики та місцевого самоврядування Олег Сагло.

З цікавістю сприйняли і схвалили депутати інформацію заступника голови районної ради Євгенії Яковченко про те, що вперше на Лубенщині запроваджується безкоштовний проїзд депутатів райради на території району на залізничному і автомобільному транспорті та пропозицію голови райради Олексія Дядечка про подання на нагородження сільського голови Ісковецької сільради Миколи Романюти Почесною грамотою Верховної Ради України. Це клопотання ще розгляне сесія обласної ради і при позитивному рішенні воно надійде до Києва.