Підвищити рівень роботи районних служб з населенням

Останнім часом збільшилася кількість звернень мешканців до керівництва районної ради та райдержадміністрації з приводу незадоволення роботою різних районних служб.

- Основний критерій нашої з вами роботи – це відсутність скарг з боку громадян на роботу служб, - заявив, звертаючись до керівників районних служб, голова районної ради Василь Степенко.

За його словами, позитивними прикладами в цьому плані є районні Управління праці та соціального захисту населення та Управління Пенсійного фонду.

Жодних черг немає біля кабінетів комунального підприємства «Полтавський районний центр державного земельного кадастру», виконуючий обов’язки директора якого Володимир Андрієнко на нараді поділився з колегами своїми успішними напрацюваннями з цього приводу.

Висловив свої думки з порушеного питання і заступник голови районної ради Микола Кальченко, який заявив, що треба, щоб кожен чиновник уявляв себе на місці свого відвідувача.

Стан справ із прийомом громадян службами району перевірили керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Рибась разом із головним спеціалістом Іллею Шапченком, коли без попередження пройшлися коридорами адмінбудівель.

- Я не хочу сказати, що все вже так зовсім погано, - зауважив Анатолій Іванович у своєму виступі на нараді з цього питання за участю керівників районних служб. – Однак, найбільше впадає в око і викликає незадоволення людей відсутність необхідної інформації у коридорах та на дверях кабінетів про те, які саме послуги в ньому надаються, які документи там можна отримати, які для цього папери потрібно принести, коли саме (у які години) можна звернутися і коли, відповідно, вже отримати готовий результат.

Розмовляючи з людьми, які стояли в черзі до кабінетів, було виявлено, що чимало з відвідувачів навіть не знали точно до якого кабінету їм потрібно потрапити. До деяких районних служб, на жаль, неможливо додзвонитися по телефону.

Ілля Шапченко навів декілька абсолютно курйозних випадків, пов’язаних із зверненнями громадян до служб району. Так, завітавши до однієї з районних служб у п’ятницю аби лише дізнатися про перелік необхідних для подання документів, одна з відвідувачок почула відповідь чиновника, щоб та приходила з цього приводу аж у вівторок, хоча такий список можна було підготувати в друкованому вигляді й видавати кожному відвідувачу, або ж вивісити перед входом до кабінету.

Вже дійшло навіть до того, що до районної влади приходять скаржитися співробітники банку, яким боляче дивитися на те, що відвідувачі, простоявши впродовж години в черзі, змушені «дозаповнювати» недооформлені належним чином співробітниками однієї з районних служб платіжні квитанції. Як з’ясувалося пізніше, очільниця установи навіть не мала уявлення про таке недопрацювання своїх підлеглих.

А ось деякі юридичні консультації або ж інформацію про потрібний кабінет відвідувачам адмінбудівлі по Шевченка, 7 змушена надавати співробітниця, яка надає послуги з ксерокопіювання, і взагалі-то є працівником приватного підприємця, а не державним службовцем.

Робота зі зверненнями громадян безпосередньо залежить від ставлення до цього питання керівника, від належного розподілу обов’язків між співробітниками, вважає Анатолій Рибась. Він також нагадав, що ті люди, які виходять незадоволеними від районних служб, потім звертаються до керівництва району.