Про сільські бюджети, День Перемоги та благоустрій у районі

Минулого тижня відбулася нарада, яку провели голова Полтавської районної ради Василь Степенко та голова Полтавської райдержадміністрації Володимир Павленко. На засідання були запрошені члени президії районної ради, сільські голови, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, спеціалісти прокуратури, суду, податкової інспекції та інших установ Полтавського району. Були розглянуті наступні питання: про стан наповнення сільських та районного бюджетів у 1-му кварталі 2011 року; про відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні; про проведення двомісячника благоустрою та озеленення та інші.

Детальні роз’яснення і рекомендації щодо перегляду регуляторних актів, прийнятих органами місцевого самоврядування, дав учасникам наради завідуючий юридичним сектором райдержадміністрації Сергій Маслівець. Він звернув увагу присутніх на процедуру утворення робочих груп з розгляду регуляторних актів та особливостях їх поетапної роботи.

Начальник фінансового управління Полтавської райдержадміністрації Галина Данько доповідала про стан виконання бюджетів сільських рад у відсотковому співвідношенні. За останніми даними із 26 сільських рад району виконали бюджет лише 12. У виступі також було порушено питання недостатнього рівня наповнення бюджетів, не зважаючи на те, що відповідно до нової редакції Податкового кодексу доходи від «землі» надходять на рахунки сільських рад у повному обсязі. Під час обговорення цього питання заступник голови Полтавської районної ради Микола Кальченко вніс пропозицію утворити комісію під сумісним головуванням голів районної ради та райдержадміністрації, з метою збільшення ефективності наповнення бюджетів сільських рад.

У ході засідання начальник відділу містобудування та архітектури районної державної адміністрації Володимир Пономаренко звернув увагу сільських голів на важливе джерело наповнення бюджетів сільських рад, на території яких ведеться будівництво, – залучення коштів інвесторів на розвиток інфраструктури населених пунктів. Він також дав рекомендації щодо належного оформлення відповідної документації з цього питання.

До співпраці закликав сільських голів району начальник управління Держземінспекції Головного управління Держкомзему у Полтавській області Олександр Авраменко у питанні фіксування порушень земельного законодавства на місцях для їх подальшого розгляду та усунення.

Підсумовуючи розглянуте, Василь Степенко запропонував сільським головам провести аналіз стану справ наповнення місцевих бюджетів, інформуючи про це районну владу, з метою залучення відповідних служб до вирішення тих чи інших проблем.

Щодо організації, фінансування і проведення заходів, присвячених 66-ій річниці Перемоги та річниці чорнобильської катастрофи, доповідала начальник управління праці й соціального захисту Олена Носенко, наголосивши на тому, що фінансування заходів цього року буде проводитися за рахунок районного бюджету, бюджетів сільських рад та із залученням підприємців району. Голова районної ради ветеранів Микола Триголов звернувся до сільських голів з проханням достойно організувати свято, присвячене Дню Перемоги, на місцях, оскільки у районі захід цього року проводитися не буде. Стосовно ремонту та облагородження пам’ятних місць, де проводитимуться мітинги, говорив начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Леонід Тягнирядно, закликавши сільських голів вчасно організувати наведення порядку на цих місцях. Щодо цього питання Володимир Павленко повідомив присутніх, що до поздоровлення ветеранів обов’язково будуть залучені школи та відповідні служби.

У рамках проведення двомісячника благоустрою і озеленення проводитимуться суботники на територіях сільських рад, а 16 квітня, за словами голови Полтавської районної ради, буде організований генеральний суботник з метою наведення порядку у Куликівському дендропарку.