Олександр Біленький: Обласна влада готова ухвалити програму для ширшого впровадження телемедицини

e-mail Друк PDF

26 травня перші керівники Полтавщини – голова обласної ради Олександр Біленький та голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов – здійснили спільну робочу поїздку до Решетилівської міської територіальної громади.

Разом з головою Полтавської райдержадміністрації Дмитром Романовим, головою Решетилівської міської територіальної громади Оксаною Дядюновою, директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктором Лисаком керівники області ознайомилися з процесом впровадження телемедичних технологій в лікувально-діагностичний процес на прикладі Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області».

Як розповіла головний лікар Центру Наталія Лугова, всього у закладі нині працює 12 лікарів, з них 2 – педіатри, 1 – терапевт і 9 сімейних лікарів. Усі лікарі пройшли навчання і можуть працювати з телемедичними комплектами, яких зараз в громаді налічується 7 одиниць.

Закупівля сучасного обладнання стала можливою завдяки участі Полтавщини у пілотній державній програмі. Однак, за словами голови обласної ради Олександра Біленького, є всі передумови для розробки та ухвалення відповідної обласної програми.

«Полтавщині ніхто не забороняє перейняти набутий цінний досвід і запровадити власну програму. Телемедичний комплекс – це оперативність, життя людей. Також у цій справі важлива кваліфікація лікарів, щоб зробити якісний аналіз і встановити діагноз. Полтавська обласна влада готова розробити та ухвалити програму для ширшого впровадження телемедицини. Розуміння потреби в обласній програмі є, і, ймовірно, наступного року вона вже діятиме»,зауважив голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Детальніше...

Мінрегіон оголосив конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році

e-mail Друк PDF

Міністерство розвитку громад та територій України оголосило про початок конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів.

Конкурс організовується Мінрегіоном у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Всеукраїнською асоціацією громад.

Пріоритетні теми цьогорічного Конкурсу:

1.Згуртованість громади:

Практики мають демонструвати належний рівень консолідації населення громади, умови, які створила місцева влада для забезпечення згуртованості та рівних можливостей для самореалізації кожної суспільної групи, зокрема тих, які проживають за межами адміністративних центрів територіальної громади, зокрема:

- формування локальної ідентичності (за соціально-економічними й культурно-історичними критеріями);

Детальніше...

Проголосувати за проєкти конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області можна через PrivatBankID, Mobile IDKyivstar та за допомогою електронного цифрового підпису

e-mail Друк PDF

25 травня, через неправомірні дії одного з працівників Полтавської обласної ради, адміністраторами системи BankIDНБУ було частково заблоковано функцію голосування за проєкти конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2021 року.

Полтавською обласною радою вживаються заходи з відновлення функції голосування системи «SMART REGION Полтавської області». Очікується, що голосування за проєкти конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області буде продовжено вже найближчим часом.

Наразі громадяни мають можливість проголосувати за проєкти через PrivatBankID, Mobile IDKyivstar, а також за допомогою електронного цифрового підпису.

По даному інциденту голова обласної ради Олександр Біленький ініціював проведення службового розслідування, результати якого будуть оприлюднені згодом.

 

Профільна комісія обласної ради розглянула проєкти рішень обласної ради

e-mail Друк PDF

25 травня під головуванням Олега Діденка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, депутати обласної ради: Марина Василенко, Олександр Путря, Наталія Сухонос, Ольга Усанова, Юлія Цибульська, Тетяна Юрченко, Олександр Алексюк, Яніна Барибіна, Наталія Гранчак, Микола Кульчинський, Олексій Матюшенко, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласних комунальних закладів.

Депутати розглянули та підтримали профільні проєкти рішень чергової сесії обласної ради, які стосувалися: внесення змін до рішення обласної ради від 12 квітня 2018 року № 672 «Про заснування премій Полтавської обласної ради»; зміни типу та найменування комунального закладу «Полтавський обласний науковий ліцей-інтернат II-III ступенів імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради», зміни найменування комунальних закладів: «Полтавської спеціалізованої школи-інтернату спортивного профілю І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради», «Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату спортивного профілю І-ІІІ ступенів імені І.М. Піддубного» Полтавської обласної ради; внесення змін до рішення обласної ради від 09 квітня 2021 року № 154 стосовно зміни типу та найменування Шишацького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради».

Детальніше...

Засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури

e-mail Друк PDF

 

Останнє оновлення на Вівторок, 25 травня 2021, 08:57

Представники територіальних громад області впродовж чотирьох днів вивчатимуть досвід делегації з Польщі

e-mail Друк PDF

24 травня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського стартував проєкт «Курс громадських консультацій для органів місцевого самоврядування в Полтавській області», організований неурядовою організацією Конвент Самоврядної Співпраці Польща – Україна за підтримки Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

За словами заступника голови обласної ради Лілії Руроєвої, делегація з Польщі не вперше відвідує Полтавщину з навчальною метою.

«Це не перший проєкт, який ми проводимо спільно з польською делегацією, сподіваюся, що наша співпраця продовжуватиметься. Щиро раджу учасникам курсу дослухатися до тих настанов і порад, які даватимуть гості з Польщі. Україна нині тільки на шляху становлення громад, тому знання колег про роботу польських органів місцевого самоврядування будуть цікавими та корисними. Зокрема, досвід щодо проведення громадських консультацій з жителями допоможе у майбутньому згладжувати гострі кути в певних проблемних питаннях», – наголосила Лілія Руроєва.

Останнє оновлення на Понеділок, 24 травня 2021, 13:56 Детальніше...

Оголошено прийом матеріалів на здобуття в 2021 році Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового

e-mail Друк PDF

Премія Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового, нашого земляка, відомого українського письменника, заснована з метою сприяння розвитку сучасної української літератури, відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян – за активну громадську діяльність. Присуджується до дня народження Феодосія Рогового – 27 серпня.

Премією нагороджуються автори високохудожніх прозових творів, що оприлюднені на момент засідання журі, а також громадяни, чия громадська діяльність спрямована на розбудову демократичної української держави, реалізацію суспільно значущих ініціатив на місцевому рівні.

Номінації Премії:

• «Сучасна проза»;

• «Громадська діяльність».

Детальніше...

Підтримайте проєкти конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2021 року

e-mail Друк PDF

21 травня на онлайн порталі Smart Region Полтавської області за посиланням: https://smartregion.pl.ua/ei/projects розпочалося голосування за проєкти конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2021 року.

Всього до участі в голосуванні цьогоріч допущено 111 проєктів, що стосуються облаштування екопарків, екосадів, зелених зон, зелених класів, придбання контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів, проведення заходів із екологічної освіти та культури, безпечного водопостачання, боротьби зі шкідливими рослинами, попередження лісових пожеж тощо.

Загальна сума співфінансування з обласного бюджету, згідно з обласною програмою «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки», у 2021 році становитиме 2 млн грн. Зокрема, для проєктів сільських та селищних рад передбачено спрямувати понад 656 тис. грн, для проєктів міських рад – близько 1,34 млн грн.

Нагадуємо, що голосування в електронному вигляді здійснюється в електронній системі шляхом авторизації особи за допомогою системи «BankID», «MobileID», CAP/електронного цифрового підпису. Авторизований користувач може проголосувати не більше, ніж за 3 проєкти.

Детальніше...

Вітаємо з Днем народження

e-mail Друк PDF

 

23 травня свій День народження відзначає депутат Полтавської обласної ради восьмого скликання Попельнюх Анатолій Федорович.
Керівництво, депутатський корпус та виконавчий апарат обласної ради щиро вітають Анатолія Федоровича з особистим святом, бажають міцного здоров’я, родинного затишку, миру, добробуту, вагомих успіхів у професійній та депутатській діяльності!

Вітаємо з Днем народження

e-mail Друк PDF

 

23 травня свій День народження відзначає депутат Полтавської обласної ради восьмого скликання Попельнюх Анатолій Федорович.
Керівництво, депутатський корпус та виконавчий апарат обласної ради щиро вітають Анатолія Федоровича з особистим святом, бажають міцного здоров’я, родинного затишку, миру, добробуту, вагомих успіхів у професійній та депутатській діяльності!

Робоча група розглянула проєкти конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2021 року

e-mail Друк PDF

20 травня відбулося засідання робочої групи з супроводу конкурсу екологічних громадських ініціатив Полтавської області, заснованого з метою підвищення рівня поінформованості населення Полтавщини в сфері екології, виховання розумного та дбайливого ставлення до охорони довкілля, формування екологічного мислення громадян у сфері охорони навколишнього середовища.

У засіданні, яке вела заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, депутати обласної ради Яніна Аранчій та Валерія Пантюх, працівники Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради, журналісти.

За інформацією відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради, впродовж 3 років реалізації Конкурсу було подано всього 365 проєктів, цьогоріч – 121 проєкт із 45 територіальних громад Полтавської області.

Останнє оновлення на П'ятниця, 21 травня 2021, 07:52 Детальніше...

Сторінка 3 з 426