Інформація від ГУ ДПС у Полтавській області

Прощення фінансових санкцій обговорювали податківці та платники Полтавщини під час чергового онлайн спілкування

В Головному управлінні ДПС у Полтавській області пройшов інтерактивний семінар для підприємств-боржників комунальної і державної форми власності та представників територіальних громад Полтавщини де працюють ці суб’єкти господарювання. Захід, з огляду на карантинні обмеження, тривав у форматі ZOOM-конференції.

Як відзначив на початку семінару-зустрічі заступник начальника ГУ ДПС у Полтавській області Максим Яіцький, це вже не перший подібний захід податківців із платниками, що потрібен для налагодження тісної співпраці з метою своєчасного та повноцінного наповнення місцевих бюджетів Полтавщини, та як наслідок – добробуту територіальних громад.

Детальніше...

З початку року на Полтавщині додатково оформили офіційні трудові відносини з 168 працівниками

Як повідомив журналістам в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Олександр Бондаренко, впродовж січня-березня 2021 року за результатами проведених документальних перевірок порушення податкового та іншого законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадян встановлені по п’яти суб’єктам господарювання. Додатково донараховано військового збору 321,7 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб у сумі 3 млн. 229,9 тис. грн., та забезпечення стягнення донарахованих сум єдиного внеску за результатами перевірок минулих років в сумі 585,2 тис. грн., податку на доходи фізичних осіб у сумі 94,4 тис. грн., та  військового збору – 4,3 тис. гривень.

Детальніше...

Плата за землю (земельний податок/орендна плата) за земельні ділянки, які перебуваються у власності чи користуванні фермерських господарств

Підпунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно із ст.ст. 269, 270 ПКУ платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Детальніше...

Електронна звітність – переваги та зручності для платників податків

У платника податків є вибір – подавати звітність в електронному вигляді в режимі он-лайн, або віднести її самостійно до територіальних органів ДПС.

З огляду карантинних обмежень, які діють на теперішній час  безконтактний спосіб взаємодії платників податків та ДПС України є особливо актуальним.

Детальніше...

Запитували? Відповідаємо!

Яка відповідальність застосовується контролюючим органом до платника податку за ненарахування, неутримання та несплату податку на доходи нерезидентів?

Відповідно до абзацу першого п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) резидент, у тому числі фізична особа – підприємець, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або суб’єкт господарювання (юридична особа чи фізична особа підприємець), який обрав спрощену систему оподаткування, або інший нерезидент, який провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 відс. (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 – 141.4.6 та 141.4.11 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності. Вимоги цього абзацу не застосовуються до доходів нерезидентів, що отримуються ними через їх постійні представництва на території України.

Детальніше...

Сторінка 1 з 599