Нагороджено лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені В.І. Вернадського 2021 року

e-mail Друк PDF

12 березня в обласній раді відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені В.І. Вернадського, видатного українського науковця зі світовим іменем, першого голови-президента Української академії наук.

До лауреатів Премії 2021 року звернувся перший заступник голови обласної ради, голова журі Премії Олександр Лемешко. Він, зокрема, відзначив значущість наукової постаті Володимира Вернадського та важливість розвитку науки в Полтавській області.

«Володимир Вернадський доклав чимало зусиль для утвердження української державності, був засновником Академії наук України, Національної наукової бібліотеки України. Сьогодні дуже багато його філософських думок та ідей втілюються в життя уже в нових наукових дослідженнях», – зазначив Олександр Лемешко та наголосив, що розвиток наукового потенціалу області значною мірою сприяє економічному зростанню нашого регіону.

Разом з тим, за словами Олександра Лемешка, не менш важливо проводити плідну науково-педагогічну діяльність, готувати кваліфіковані кадри.

Олександр Лемешко подякував науковцям за вагомі здобутки та привітав із присудженням Премії.

Детальніше...

13 березня – День землевпорядника

e-mail Друк PDF

Шановні працівники землевпорядної служби Полтавщини!

Прийміть щирі вітання з професійним святом!

Від вашої праці та фахової майстерності значною мірою залежить стан, ефективне використання та збереження одного з найцінніших ресурсів нашої держави та суспільства – землі.

Важливими питаннями сьогодення є дієве регулювання земельних відносин, контроль за обігом земель, насамперед сільськогосподарського призначення, наповнення Державного земельного кадастру. При цьому надзвичайно важливо дотримуватися законності, враховувати права землевласників і орендарів.

Бажаю вам міцного здоров’я, миру, добробуту, вагомих професійних здобутків!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Маємо заохочувати законний видобуток корисних копалин на території області, – Олександр Лемешко

e-mail Друк PDF

9 березня у Полтаві відбулася нарада з питань надрокористування та залучення інвестицій у видобуток корисних копалин на території Полтавської області. Вів нараду голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

У заході взяли участь голова Державної служби геології та надр України Роман Опінах, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, народний депутат України Костянтин Касай, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, голова постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Сергій Савченко, керівники територіальних громад області, представники бізнес-спільноти, журналісти.

На переконання голови Державної служби геології та надр України Романа Опінаха, Полтавщина має потужні можливості в галузі надрокористування, які необхідно всіляко розвивати.

«Якщо проаналізувати мінерально-сировинну базу Полтавського регіону, то третина корисних копалин належить до паливно-енергетичних, тобто, це нафта, газ, торф, газовий конденсат. Ще третина – корисні копалини, які відносяться до групи будівельних матеріалів. Всього на державному балансі нині знаходиться 366 об’єктів, 60 % з них мають дозволи на користування, – зазначив Роман Опінах. – З розробкою корисних копалин ми маємо створення робочих місць з конкурентною заробітною платою, а також відрахування як до державного, так і до місцевого бюджетів. Зокрема, мова йде про рентні платежі».

Останнє оновлення на Четвер, 11 березня 2021, 13:33 Детальніше...

У Полтаві вшанували пам’ять Великого Кобзаря

e-mail Друк PDF

Сьогодні, 9 березня 2021 року, виповнюється 207 років від дня народження світоча української літератури, геніального поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

З цієї нагоди у Полтаві відбулося урочисте покладання квітів до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку. Вклонитися пам’яті Великого Кобзаря прийшли голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, представники правоохоронних органів області, державні службовці, творча інтелігенція, громадськість.

Детальніше...

9-10 березня – Шевченківські дні

e-mail Друк PDF

Дорогі земляки!

Ім’я Тараса Григоровича Шевченка, видатного поета, письменника, художника, національного генія, виразника ідей і прагнень українського народу стало для всіх нас символом свободи та незалежності.

Він вийшов з народу, був з ним у своїх думках і почуттях, став духовним батьком відродження української нації.

Ми захоплюємося силою таланта Тараса Шевченка, його творчістю, зігрітою щирою любов’ю до рідної України. Гостре слово Тараса Шевченка й сьогодні не втрачає своєї актуальності. Його твори виховують у нас почуття патріотизму, національну самосвідомість, надихають на боротьбу за державний суверенітет та незалежність України.

Бережімо світлий образ великого Кобзаря, будьмо гідними його пам’яті!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

8 березня – Міжнародний жіночий день

e-mail Друк PDF

Дорогі наші жінки!

Прийміть щирі вітання з жіночим святом – Днем 8 Березня!

Крізь віки ви, шановні жінки, несете всеперемагаючу любов і мудрість, підтримуєте нас, чоловіків, у найважчі хвилини, розділяєте з нами радість, даруєте наснагу жити і працювати.

Вражає ваша дивовижна здатність успішно поєднувати професійну діяльність з домашніми турботами, вихованням дітей, за будь-яких обставин зберігати незрівнянну привабливість.

Ціную вашу професійну компетентність, сумління, відповідальність, активну громадянську позицію.

Хочу побажати, щоб ви були завжди щасливі і здорові! Нехай миром, любов’ю та новими здобутками сповнюється кожен ваш день, буде спокій і добробут у ваших родинах!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Сторінка 7 з 716