До уваги студентів і магістрантів

e-mail Друк PDF

Полтавська обласна рада запрошує студентів 2 – 5 курсів та студентів магістратури вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Полтавської області (окремих авторів чи авторські колективи) до участі в щорічному конкурсі студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад».

На конкурс подаються роботи, що містять науково-теоретичні і науково-практичні дослідження з проблем місцевого самоврядування та побудови громадянського суспільства.

Основні тематичні напрями:

• реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади;

• підвищення якості надання муніципальних послуг (освітніх, медичних, культурних, житлово-комунальних, транспортного обслуговування та ін.), що надаються населенню на рівні територіальних громад;

• підвищення рівня забезпечення правопорядку в територіальних громадах;

• питання охорони довкілля;

• актуальні проблеми молоді: стан, шляхи їх вирішення.

Детальніше...

23 вересня – День визволення Полтави від нацистських окупантів, День міста

e-mail Друк PDF

Дорогі полтавці, шановні ветерани!

Щиро вітаю вас із Днем визволення Полтави від нацистських окупантів та Днем міста!

Про страшні роки Другої світової війни, зокрема, період нацистської окупації рідного краю більшість із нас знає із розповідей рідних, свідчень очевидців, історичних документів, книжок і фільмів.

Важко уявити, що довелося пережити полтавцям під час гітлерівської колонізації: руйнацію, пограбування, примусове рабство, голод, щоденні фізичні і моральні страждання.

Вересень 1943 року приніс містянам довгоочікуване звільнення від нацистів та їх так званого «нового порядку».

Подвиг визволителів Полтави, їх мужність та військова звитяга є надбанням історії, а вдячність сучасників та прийдешніх поколінь полтавців – безмежною!

Сьогодні чимало наших земляків самовіддано захищають державний суверенітет та територіальну цілісність України на Сході, примножують славні бойові традиції старшого покоління.

Слова вдячності нашим шановним ветеранам, пенсіонерам, чиїми зусиллями місто було відроджене в повоєнний час, а також усім, хто сьогодні дбає про красуню Полтаву.

Бажаю вам міцного здоров’я, миру, достатку, нових звершень на благо рідного міста!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

 

Профільна комісія обласної ради проаналізувала виконання показників обласного бюджету за 9 місяців 2020 року по галузях «Освіта» та «Культура»

e-mail Друк PDF

22 вересня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, депутати обласної ради: Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Путря, Олександр Сиченко, Руслан Рогов, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради.

Депутати заслухали інформацію виконуючої обов’яки директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Ірини Удовиченко про хід реалізації Комплексної Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018 – 2020 роки. За її словами, на реалізацію заходів Програми у 2020 році з обласного бюджету виділено понад 75 млн грн. При цьому фактичний обсяг фінансування за 9 місяців поточного року склав понад 47, 5 млн грн. У зв’язку з поширенням епідемії COVID-19 було змінено пріоритетність: із концертно-виставкової та фестивальної діяльності – на зміцнення матеріальної бази закладів культури, донесення до населення культурно-мистецького продукту переважно через мас-медіа та онлайн-формат. Здійснено поточні ремонти приміщень Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, Полтавського музичного коледжу ім. М.В. Лисенка, Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара, інших закладів, придбано апаратуру та обладнання. Разом з тим, проведено 30 культурно-мистецьких заходів. Економія коштів по галузі, що виникла в зв’язку із впровадженням карантинних заходів, склала понад 9 млн грн, які планується спрямувати на заробітну плату для працівників обласних закладів культури і мистецтва, реставрацію Полтавської обласної філармонії, встановлення огорожі на береговій зоні меморіального ставу Комунального закладу Полтавської обласної ради «Національний музей-заповідник М.В.Гоголя», встановлення автоматичної системи пожежогасіння в приміщенні генераторної Полтавського академічного театру ляльок та ін.

Детальніше...

20 вересня – День працівника лісу

e-mail Друк PDF

Шановні працівники лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості Полтавщини!

Щиро вітаю вас з професійним святом!

Ліс – унікальний дарунок природи, багатство нашого краю. Важко переоцінити його значення для економічного розвитку області, позитивного впливу на довкілля та здоров’я людей.

Відновленням та збереженням лісових насаджень, заготівлею та переробкою деревини працівники галузі довели свій високий професіоналізм і відповідальність за доручену справу.

Спільними зусиллями влади, громадськості, працівників лісового господарства маємо забезпечити раціональне використання лісових ресурсів, боротися з несанкціонованими вирубками лісу, попереджувати лісові пожежі.

Бажаю вам міцного здоров’я, родинного затишку, добробуту, нових професійних здобутків!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

19 вересня – День фармацевтичного працівника

e-mail Друк PDF

Шановні працівники фармацевтичної галузі Полтавщини!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

Щоденно працівники фармацевтичних компаній, підприємств, аптек виконують важливу роль у збереженні здоров’я земляків – виготовляють лікарські засоби та забезпечують ними населення.

Ваша робота – невід’ємна складова лікувального процесу, адже саме від фармацевтів і провізорів залежить отримання пацієнтом якісних та ефективних лікарських засобів.

Бажаю вам невичерпного здоров’я, миру, родинного тепла та професійних успіхів!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Останнє оновлення на П'ятниця, 18 вересня 2020, 08:39

Олександр Біленький: Участь учнів у Шкільному громадському бюджеті Полтавської області є одним із кроків до дорослого життя

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький на виїзному семінарі по проєкту «Шкільний громадський бюджет Полтавської області», який відбувся 17 вересня на базі Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського.

«Участь учнів загальноосвітніх навчальних закладів у Шкільному громадському бюджеті Полтавської області, розробка ними відповідних проєктів є одним із кроків до дорослого життя, – зазначив Олександр Біленький. – Шкільна спільнота більш активна ніж доросла, більш зацікавлена. Це викликає у нас оптимізм. Саме тому хочемо допомогти учням якісно підготувати проєкти, а ще – роззнайомитися, поспілкуватися між собою та з тренерами, обмінятися ідеями».

Олександр Біленький закликав учасників семінару долучитися до бюджетного процесу: написати проєкти, які переможуть у конкурсі та будуть успішно реалізовані.

«Хочу побажати вам віри у власні сили, написати цікаві суспільно корисні проєкти, здобути перемогу та успішно реалізувати їх у своїх навчальних закладах», – сказав Олександр Біленький.

У заході, організованому за підтримки Полтавської обласної ради та проєкту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні», взяли участь 60 учнів із 36 закладів загальної середньої освіти області.

Детальніше...

17 вересня – День рятівника

e-mail Друк PDF

Шановні працівники аварійно-рятувальних формувань та пожежної охорони Полтавщини!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем рятівника!

Виконання поставлених, як правило небезпечних, завдань – рятування людей та національного багатства, ліквідація наслідків надзвичайних ситуації техногенного та природного характеру – вимагають від вас неабиякої мужності, фахових знань, умінь і навичок, готовності до самопожертви.

Біль і страждання потерпілих проходять через ваші серця та швидко знаходять у них відгук – ви допомагаєте людям, оперативно реагуєте на ту чи іншу надзвичайну ситуацію.

Ціную ваш професіоналізм і високі моральні якості.

Бажаю міцного здоров'я, родинного тепла, достатку, менше тривожних викликів і небезпечних ситуацій!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

 

Сторінка 7 з 936