Сьогодні виповнюється 80 років із дня заснування архітектурного відділу при Облвиконкомі, який сьогодні є Управлінням містобудування та архітектури. Ця дата нагадує нам про важливу сторінку історії Полтавщини, її відродження після воєнних руйнувань.
Архітектурний відділ було створено після звільнення міста Полтави від фашистських загарбників. У ті часи місто лежало в руїнах: зруйновані будинки, обгорілі фасади, понівечені дороги. Тоді постала непроста задача – відновити Полтаву, зберігши її культурну спадщину. Для вирішення цього завдання 27 грудня 1944 року при Облвиконкомі було організовано відділ у справах архітектури.
Керівником, головним архітектором міста та області, став — Арій-Леон Семенович Вайнгорт, видатний архітектор. Його любов до Полтави та професії стала рушійною силою в масштабних роботах із відновлення міста. У 1944 році відділ у справах архітектури прийняв на себе колосальну відповідальність у координації всіх робіт, пов’язаних з відбудовою. Серед досягнень команди Вайнгорта — повне відновлення ансамблю Круглої площі, реставрація архітектурних пам’яток, відновлення культурної спадщини області, будівництво нових проєктів, брукування доріг. Це надало місту оновленого вигляду, зберігши його історичну душу.
Через 80 років відділ трансформувався в Управління містобудування і архітектури в складі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури житлово-комунального господарства та енергетики. Його основним завданням стала реалізація державної політики у сфері будівництва, містобудування, архітектури, реалізації Програм відновлення територій, впровадження цифрових трансформацій в сфері містобудування, архітектури та будівництва, забезпечення інформаційного супроводу та координації функціонування адміністративних одиниць області.
Ця ювілейна дата — чудова нагода висловити вдячність усім містобудівельникам, архітекторам, інженерам і майстрам, які присвятили свої зусилля відбудові та розвитку нашого міста. Їхня спадщина нагадує, що навіть у найважчі часи сила духу та професійна майстерність здатні творити дива.