22 січня відбулося засідання робочої групи з вивчення питання щодо визначення права власності газорозподільних мереж Полтавської області. У засіданні взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступники голови обласної ради Лілія Руроєва, Олексій Чепурко, Олег Бєлоножко, головував – депутат обласної ради Руслан Богдан.
Робоча група, до складу якої увійшли депутати обласної ради з різних фракцій та представник громадськості, створена за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького відповідно до протокольного доручення пленарного засідання третьої позачергової сесії обласної ради восьмого скликання від 14 січня 2021 року.
Члени робочої групи та запрошені ознайомилися з інформацією щодо динаміки обсягу видобутку та споживання природного газу в області, обговорили прогалини у чинному законодавстві, вплив епідемії коронавірусу на роботу нафтогазовидобувної галузі та звернули увагу на коливання вартості природного газу впродовж року, що призвело до зменшення планових надходжень рентної плати до місцевих бюджетів.
У депутатів обласної ради – членів робочої групи також виникло чимало зауважень щодо структури тарифу на транспортування газу для населення, зокрема, обсягу виробничо-технологічних витрат, витрат минулих періодів тощо та відсутності договорів між газорозподільними підприємствами та громадами області про використання локальних газотранспортних мереж. Виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко зауважив, що визначення права власності газорозподільних мереж області потребує ретельного вивчення і сподівається на зацікавленість керівників громад у дослідженні цієї проблеми.
«Ми можемо звернутися до громад із запитанням щодо газорозподільних мереж середнього та низького тиску, щоб з’ясувати в якому вони стані, як використовуються, і які правовідносини між газорозподільними підприємствами і громадами. Також ми можемо ухвалити колективне звернення до регіонального підрозділу НКРЕКП стосовно того, чи є якісь повноваження в органу щодо контролю й перевірки виробничо-технологічних витрат, які оператори ГРМ враховують під час формування тарифів», – зазначив Олександр Лемешко.
Наразі депутати обласної ради – члени робочої групи вирішили ухвалити колективне депутатське звернення до регіонального підрозділу НКРЕКП щодо розрахунків, що надавали газорозподільні підприємства області, обґрунтовуючи зростання тарифу для населення з 1 січня 2021 року, та перевірки проведення в установленому порядку громадських обговорень з приводу зростання тарифів.