19 травня у Нових Санжарах під головуванням Євгена Корфа відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.
У засіданні взяли участь депутати обласної ради: Сергій Жук, Олексій Бовдир, Іван Москалик, Яніна Аранчій, Микола Корецький, Вячеслав Мінязев, Сергій Мазур, заступник керівника апарату ‒ керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тамара Синявська, керівники структурних підрозділів обласної військової адміністрації, виконавчого апарату обласної ради, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.
Спершу присутні оглянули стан берегоукріплення на Кременчуцькому водосховищі. Голова комісії Євген Корф розповів присутнім про стан місцевого водосховища. За його словами проблема захисту берега Кременчуцького району існує ще з 1980-х років, коли під дією вітрових навантажень береговий укіс почав руйнуватися. Одна з найбільш проблемних ділянок знаходиться між селами Мозоліївка та Пронозівка і проблемою є те, що юридично ця дамба належить до Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області.
Начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександр Монастирський доповів, що загальна протяжність берега Кременчуцького водосховища в межах Полтавщини становить 156,3 км, з яких 43,5 км потребують захисту. Особливу загрозу несуть кладовища, що потрапляють у зону обрушення. З 2011 року було побудовано 200 метрів захисної дамби, у 2020-у побудували ще 300 метрів. За проєктом буде побудовано 1,5 км берега.
Тому комісією було рекомендовано Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області вжити заходів щодо залучення коштів з державного бюджету на берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі.
Також депутати ознайомилися із ситуацією у селі Клюсівка Полтавського району, де поблизу ЗОГ ДЗОВ «Джерело» вода підмиває берег. Як стверджує заступник Новосанжарського селищного голови Валентин Івашина, лівий берег Ворскли активно підмивається водою внаслідок великої течії, відбувається зсув лівого берега. Це спричиняє руйнування лісової зони, доріжок, а надалі навіть можливо руйнування території декількох закладів курортної зони.
У контексті цього питання депутати рекомендували Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області спільно з Новосанжарською селищною радою, Департаментом екології та природних ресурсів Полтавської ОВА й філією «Полтавське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» розробити необхідні заходи берегоукріплення на р. Ворскла.
Потому члени робочої групи та запрошені оглянули хід реконструкції каналізаційної насосної станції СП-17 в м. Кременчук. За інформацією директора комунального підприємства «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради Романа Міхєєва, після завершення всіх потрібних робіт вдасться запустити насосну станцію саме у потрібний проєктний режим автоматичного керування. Це головна насосна станція на лівобережній частині міста Кременчук й вона приймає до 20 тис кубометрів стічної води на добу.
Тож рекомендували комунальному виробничому підприємству «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» Кременчуцької міської ради подати до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА пакет документів на фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області природоохоронного заходу «Корегування робочого проєкту та експертиза проєкту «Реконструкція каналізаційної насосної станції СП-17 в м. Кременчуці». Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА виділити з Фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2023 році кошти на фінансування зазначеного природоохоронного заходу.
Також присутні заслухали інформацію начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександра Монастриського про хід виконання Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області та підтримали проєкт рішення обласної ради «Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Федорівський».