Наприклад, 22.01.2025
Наприклад, 22.01.2025
Наприклад, 22.01.2025
Наприклад, 22.01.2025
Наприклад, 22.01.2025

Депутати ознайомилися з роботою «Полтававодоканалу» та розглянули структуру тарифів підприємства

3 лютого на базі комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» відбулося виїзне засідання робочої групи щодо вивчення обґрунтованості встановлених тарифів КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» та Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго», створеної за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького.

У засіданні, яке вів голова робочої групи, заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Олег Діденко, Сергій Савченко, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, генеральний директор КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» Василь Воротинцев, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, журналісти.

Присутні оглянули місця роботи тимчасових аварійних насосних станцій КП ПОР «Полтававодоканал» у місті Полтаві. За словами начальника служби водовідведення підприємства Івана Мистюка, місто має чотири основних каналізаційних колектори, які розташовані на глибині від 4-х і до 12-ти метрів. Загальна протяжність каналізаційних мереж становить 463,6 км. Їхнє будівництво розпочалося ще в 20-х роках минулого століття й активно продовжилося впродовж 60 – 70-х років у зв’язку з розвитком інфраструктури міста. Основними причинами руйнувань каналізаційних колекторів та утворення провалів (яких нині у місті налічується 57), на думку Івана Мистюка, є потрапляння в мережі неочищених стоків промислових підприємств, використання миючих засобів та невеликий термін експлуатації залізобетонних труб, які раніше використовували для будівництва каналізаційних мереж.

Потому члени робочої групи та запрошені відвідали виробничу базу КП ПОР «Полтававодоканал», де ознайомилися із системою оперативного управління водопостачанням та водовідведенням міста. Начальник аварійно-диспетчерської служби підприємства Ігор Середа повідомив, що водопостачання обласного центру здійснюється п’ятьма водозаборами. Воду підприємство видобуває з глибини 400 – 800 м, саме тому вона не потребує додаткового очищення. Завдяки постійному моніторингу, спеціалісти підприємства оперативно реагують на аварійні ситуації в системі водопостачання й водовідведення та усувають недоліки в роботі у найкоротші терміни.

Особливу увагу під час виїзного засідання члени робочої групи приділили структурі чинних тарифів на водопостачання та водовідведення, встановлених для підприємства з 1 січня 2021 року. За словами заступника генерального директора з економіки та фінансів КП ПОР «Полтававодоканал» Миколи Третяка, щороку до 1 червня підприємство подає до НКРЕКП розрахунки щодо тарифів з необхідними документами для затвердження тарифів з наступного року. У структурі собівартості водопостачання найбільшу питому вагу мають витрати на електроенергію (36,7%), витрати на оплату праці (36,5%). Основними складовими собівартості водовідведення підприємства теж є витрати на оплату праці та електроенергію – 45,1% та 19,4 % відповідно.

Також Микола Третяк наголосив, що підприємство з 1 червня 2019 року є учасником ринку електроенергетики, завдяки цьому у 2020 році вдалося зекономити 2,2 млн грн. Нині КП ПОР «Полтававодоканал» не має поточної заборгованості за спожиту електроенергію, водночас невирішеним залишається питання щодо сплати боргу АТ «Полтаваобленерго» за електроенергію, спожиту впродовж 2012 – 2016 років.

Підсумовуючи засідання робочої групи Олексій Чепурко зауважив, що огляд об’єктів показав основні проблемні питання підприємства, на які варто звернути особливу увагу депутатському корпусу.

«Ситуація з водовідведенням у місті складна. Дехто з членів робочої групи був знайомий з нею, дехто побачив проблемні місця вперше. Ми проговорили структуру тарифів підприємства, будемо її й далі вивчати, щоб знайти якесь спільне бачення. Ми повинні розуміти, що обласні комунальні підприємства мають бути не збитковими, водночас ті тарифи, які пропонуються нашим споживачам, повинні бути підйомними», – зазначив Олексій Чепурко й додав, що наступне засідання робочої групи відбудеться на базі Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго».