Наприклад, 02.03.2024
Наприклад, 02.03.2024
Наприклад, 02.03.2024
Наприклад, 02.03.2024
Наприклад, 02.03.2024

Керівники закладів вищої освіти області обговорили освітні проблеми Полтавщини

31 січня у Полтаві відбулося перше засідання ради ректорів закладів вищої освіти Полтавської області при обласній військові адміністрації. У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, ректор Полтавського державного медичного університету, депутат обласної ради Вячеслав Ждан, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, ректори закладів вищої освіти. Головував на засіданні заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.

Йшлося про потреби ринку праці, роль закладів вищої освіти у формуванні наукового потенціалу області через співпрацю з Малою академією наук, впровадження проєкту “Прозорі університети”. Також присутні визначили основні напрямки роботи ради.

За словами Олександра Лемешка, створений дорадчий орган має об'єднати університети й коледжі області для спільної мети – розвитку області й допомоги сусіднім регіонам.

“Ключовими, на мою думку, мають стати: спільна стратегія закладів вищої освіти для посилення спроможності області, підготовка фахівців, які матимуть роботу за спеціальністю, комунікація з бізнесом, вивчення потреб громад та можливість перекваліфікації ветеранів війни. Ми повинні максимально використовувати наявний науковий потенціал, сприяти здоровій конкуренції та швидко реагувати на запити роботодавців. Все це – аби розвивати область та допомагати відновлювати сусідні регіони”, – наголосив перший заступник голови обласної ради.