Наприклад, 11.08.2022
Наприклад, 11.08.2022
Наприклад, 11.08.2022
Наприклад, 11.08.2022
Наприклад, 11.08.2022

Обласна рада підтримала низку звернень до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Опубліковано 21 Жовтня 2021 року, о 16:01

Під час пленарного засідання сьомої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання було ухвалено кілька важливих звернень.

Зокрема, депутати підтримали Звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту сімей з дітьми, забезпечення охорони материнства і дитинства та подолання демографічної кризи, ініційоване депутатками обласної ради Оксаною Винниченко та Валерією Пантюх.

«Україна переживає безпрецедентний демографічний спад – за період 1990 − 2020 років, за офіційними даними Державної служби статистики, його масштаб уже перевищив 10 мільйонів громадян, скорочення народжуваності, зростання смертності, погіршення якості та рівня життя громадян, інтенсивний відтік трудових і загалом людських ресурсів закордон триває», – йдеться у Зверненні.

На думку депутатів, вищі органи влади повинні взяти курс на політику відновлення та розвитку системи соціальних прав дітей і сімей, у яких виховуються діти, стримувати демографічну кризу, яка веде до депопуляції населення України, викривлення його соціально-демографічної структури й створює надзвичайні загрози подальшому розвитку держави й нації загалом.

Окрім цього, депутати схвалили Звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах, розроблене за ініціативи депутатки обласної ради Яніни Барибіної.

«Враховуючи положення Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Саламанської декларації, ми, депутати Полтавської обласної ради, звертаємось з проханням внести відповідні зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 545 року та передбачити серед переліку завдань ІРЦ надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, виключити право ІРЦ щодо проведення додаткової медичної діагностики для комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини», – наголошується у Зверненні.

Знайшло підтримку в сесійній залі і Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», ініційоване головою постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном Ларисою Босенко.

«Використання коштів екологічного збору, що надходять від підприємств області, регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів». Однак, вищевказаний перелік не враховує низки заходів, вирішення яких є важливим для Полтавської області. Зокрема, переліком передбачені заходи з водовідведення, але не передбачені заходи з водопостачання», – зазначено у Зверненні.

Також підтримано інші звернення, що стосувалися відновлення у закладах освіти посади «Заступник директора з військово-патріотичного виховання», недопущення переростання екологічної катастрофи в екологічний колапс. Також депутати проголосували за Звернення до низки обласних рад та Київської міської ради, які сприятимуть вжиттю заходів щодо дотримання вимог Бюджетного кодексу України в частині фінансування закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, в яких навчаються учні з інших регіонів України.