Наприклад, 10.08.2022
Наприклад, 10.08.2022
Наприклад, 10.08.2022
Наприклад, 10.08.2022
Наприклад, 10.08.2022

Олександр Біленький: Фестиваль повинен допомогти громадам продукувати ідеї, з якими можна виходити не тільки на область, а й на всю Україну

Опубліковано 15 Липня 2021 року, о 15:35

Про це заявив голова Полтавської обласної ради, голова Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Олександр Біленький 15 липня на Першому фестивалі ідей розвитку громад Полтавської області «IDEA FEST Poltava region – 2021».

Захід, організований Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування за сприяння Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації, Асоціації відкритих міст, відбувся на базі ПОКП «Аеропорт – Полтава». 

Метою фестивалю стало знайомство керівників органів місцевого самоврядування із креативними ідеями розвитку територіальних громад, реалізація спільних проєктів, співпраця між владою, громадами та бізнесом, створення соціально орієнтованих, технологічно розвинених територій.

Учасників фестивалю привітали голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, голова секретаріату Української асоціації районних і обласних рад Юрій Андрійчук, президент World Trade Center Kyiv Генрі Штеренберг, керівник напрямку Smart City Vodafone Максим Куліков.

Олександр Біленький зауважив, що представникам територіальних громад варто шукати унікальні ідеї, які стануть майданчиком для залучення інвесторів та наповнення місцевих бюджетів.

«Дуже багато інструментаріїв дає обласна влада для того, щоб представники органів місцевого самоврядування змогли витрачати свої кошти в цільовому напрямку і реалізовувати ідеї громадськості. Цей захід повинен стати джерелом ідей, аби на місцях впроваджували креативні проєкти і не зупинялися лише на утепленні шкіл і перекритті дахів комунальних закладів, – зазначив у вітальному слові Олександр Біленький. – Даний фестиваль – чудова можливість громадам області комунікувати між собою, обговорювати ідеї з представниками інших регіонів і обирати найцікавіші. Хочу запевнити, що обласна рада залишається комунікатором і водночас локомотивом ідей. Разом з Полтавською облдержадміністрацією ми готові допомагати громадам впроваджувати нові креативні проєкти і залучати інвесторів».

У межах «світового кафе» керівники органів місцевого самоврядування, депутати обласної ради, проєктні менеджери працювали на локаціях: «Екологія», «Туризм», «Енергозбереження», «Молодь», «Спорт», «Медицина», «Інфраструктура», «Благоустрій», «Інклюзія», «Освіта», «Агросфера», «Бізнес», «Громадські бюджети Полтавщини», «Земельний аудит», «Культура», «Інформаційно-комунікативні інструменти», «Державно-приватне партнерство», «Project Work – дорожня карта реалізації проєктів».

Під час заходу керівники області – Олександр Біленький та Олег Синєгубов – долучилися до обговорення проблематики залучення інвесторів та реалізації інвестиційних проєктів міжнародного рівня в громадах на локації «Державно-приватне партнерство». На думку голови обласної ради, реалізація державно-приватного партнерства може стати для громад новим етапом розвитку.

«Локація представляє собою спільну діяльність бізнесу і громад, в кінцевому результаті така співпраця повинна принести прибуток і працевлаштування місцевих жителів. Тобто, це новий етап для розвитку громад, – наголосив Олександр Біленький. – Не так давно в область приїжджали інвестори для будівництва сміттєсортувального заводу. Їхня пропозиція являла собою класичне державно-приватне партнерство, де було передбачено залучення громади, яка бере під місцеву гарантію кошти і вкладає у підприємство. Є певний термін реалізації цього проєкту й окрім прибутку, громада несе ризики, в тому числі, ймовірні збитки від діяльності».

У розмові з журналістами голова обласної ради зазначив, що не залишає ідею створення презентаційного майданчика Полтавщини у столиці – аби можливості та переваги області були краще представлені потенційним іноземним інвесторам.

«Одна з ідей фестивалю – просунути громади, щоб вони продукували ідеї, з якими можна виходити не тільки на область, а й на всю Україну. Було б добре зробити з Полтавщини той «майданчик», який зможе домовлятися, сідати за стіл переговорів. Була певна ідея створення презентаційного майданчика в Українському домі для поліпшення інвестиційного клімату, на жаль, поки її не вдалося реалізувати, але цей план ми не залишаємо, він у нашому пріоритеті, аби ми могли впевнено виходити до зовнішнього інвестора та пропонувати свої умови», – наголосив Олександр Біленький.

Під час фестивалю відбувся обмін ідеями, думками, історіями успіху та досвідом їх впровадження.

Також учасники мали можливість ознайомитися з партнерами заходу та донорськими організаціями, взяти участь у лотереї.