19 липня у Полтаві відбулося засідання Наглядової Ради Агенції регіонального розвитку Полтавської області „Офіс євроінтеграції”. У ньому взяли участь члени Наглядової ради: голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник начальника Полтавської ОВА Максим Калінін, ректор Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” Володимир Онищенко, перший проректор Полтавського державного аграрного університету Валентина Аранчій, перший проректор Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" Наталія Педченко, президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Борисенко та директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОВА Дмитро Мандріков.
На початку члени Наглядової ради обрали головою Наглядової ради строком на один рік заступника начальника Полтавської ОВА Максима Калініна та підтримали внесення змін до Положення про Агенцію регіонального розвитку Полтавської області „Офіс євроінтеграції” у новій редакції.
Директорка Віта Клименко прозвітувала про діяльність Агенції регіонального розвитку Полтавської області „Офіс євроінтеграції” за 2021–2022 роки.
“Досягненнями й основними напрямками роботи стала підготовка грантових проєктів. Протягом 2022-го року підготовлено й підтримано 5 проєктів на загальну суму майже 16 млн грн. Проєкти стосувалися підтримки внутрішньо-переміщених осіб. Також у співпраці з агробізнесом вдалося виграти грант щодо використання полімерних рукавів для зберігання зерна – цей проєкт стартував у 2022 році, триває у 2023-му, можливо, буде пролонгація у 2024 році. Ще один проєкт стосувався облаштування укриттів. Та грант на підтримку малого та середного бізнесу у Решетилівській, Заводській, Хорольській, Білицькій, Оржицькій та Машівській громадах. Цей проєкт на стадії реалізації”, – зазначила Віта Клименко.
Також члени Наглядової ради Агенції затвердили План роботи Агенції регіонального розвитку „Офіс євроінтеграції” на 2023 рік.
На думку голови обласної ради Олександра Біленького, робота Агенції є ефективною і помітною, у поточному році має й надалі допомагати громадам залучати інвестиції.
“Нині Агенція демонструє стрімке зростання, є цікавість до її роботи з боку обласної ради, університетів, територіальних громад. Тож плани досить амбітні. Завдання – допомога громадам в комунікації із західними партнерами, залучення інвестицій, консультаційна підтримка бізнесу тощо, – наголосив Олександр Біленький. – Однією з моделей, які ми можемо використовувати й бачимо підтримку на рівні держави, – створення індустріальних парків. Нині у кількох громадах є напрацювання, повномасштабне вторгнення поставило ці проєкти на паузу, але зараз робота активізувалася. Адже саме парки є одним з інструментів для виходу країни й нашої області з кризи, відновлення довоєнного потенціалу і навіть для зростання тих економічних показників, які були на початку 2022 року”.