Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022

Олександр Біленький: Вірю, що у нас вийде багатовекторна співпраця з Міжнародною організацією з міграції

Опубліковано 12 Травня 2022 року, о 12:48

12 травня голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова зустрілися з представниками Міжнародної організації з міграції в Україні: менеджеркою Відділу надзвичайних ситуацій та стабілізації Представництва МОМ в Україні Юлією Сибірянською та координаторками програм: Монікою Агілар Фолч та Анною Домаранською.

Йшлося про визначення напрямків подальшої співпраці Полтавської обласної ради з цією міжнародною організацією щодо надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які перебувають у нашій області.

Олександр Біленький зазначив важливість створення належних умов проживання вимушених переселенців, організації для них допомоги від міжнародних організацій.

«У нас в Полтавській області близько 128 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і це тільки офіційно. Розміщенням цих людей, їх харчуванням, наданням допомоги  займається не лише влада, а й волонтери, звичайні жителі. Ми безкоштовно надаємо вимушеним переселенцям прихисток у комунальних закладах, тричі годуємо. Бізнес також допомагає. Готелі надають знижки до 75%. Муніципалітет надає допомогу. Крім того, люди повертаються із заходу та сходу, і ми розуміємо, що вже не справляємось. Тому звертаємося за допомогою до міжнародних організацій. Першою такою організацією, з якою обласна рада організувала співпрацю для людей, що постраждали від війни в Україні, стала Всесвітня продовольча програма ООН. Зараз відбулася комунікація з Міжнародною організацією з міграції. Вірю, що у нас вийде багатовекторна співпраця від ремонту житла − до грошових персональних виплат. Вірю що перемога за нами. Ми українці і ми єдині», − наголосив Олександр Біленький.

У свою чергу представниця МОМ Юлія Сибірянська розповіла про роботу своєї організації з підтримки вимушених переселенців.

«Я рада, що ми змогли підтримати зусилля, яких докладає влада Полтавської області та громадянське суспільство для забезпечення гідних умов для внутрішньо переміщених осіб. Війна в Україні триває, і страждання людей та гуманітарні потреби залишаються величезними. Представництво МОМ працює в Україні з 1996 року. Після початку війни ми переорієнтували наші проєкти, надаючи гуманітарну допомогу переселенцям, а також консультуючи осіб, які змушені покинути Україну, щодо безпечного перетину кордонів, процедур, що діють для шукачів захисту у країнах ЄС, правил безпечної міграції для протидії торгівлі людьми», – зазначила Юлія Сибірянська.

Також, за словами Юлії Сибірянської, Міжнародна організація з міграції в Україні розпочала програму з ремонту тимчасового житла і багатоцільовий проєкт з надання грошової допомоги на західній та у центральній Україні.

Цього дня представники Міжнародної організація з міграції в Україні передали для вимушених переселенців, які наразі перебувають на Полтавщині, ковдри від Уряду Канади.