Наприклад, 17.06.2024
Наприклад, 17.06.2024
Наприклад, 17.06.2024
Наприклад, 17.06.2024
Наприклад, 17.06.2024

Постійна комісія обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр підтримала розподіл коштів цільового фонду Полтавської обласної ради між територіальними громадами за місцем видобування корисних копалин

20 березня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Cавченко, взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступники голови обласної ради: Олексій Чепурко, Лілія Руроєва, Олег Бєлоножко, депутати обласної ради: Олександр Олексенко, Василь Стасовський, Людмила Смотрицька, заступник керівника апарату ‒ керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тамара Синявська, керівники структурних підрозділів обласної військової адміністрації, виконавчого апарату обласної ради, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники комунальних підприємств області.

На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять захисників і захисниць, цивільних осіб, які загинули під час війни, та депутата обласної ради Анатолія Попельнюха, який був членом постійної комісії.  

У контексті питання про проходження опалювального сезону у Полтавській області в умовах дисбалансу енергетичної системи України після ворожих атак об’єктів критичної інфраструктури депутати заслухали генерального директора ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" Олександра Олексенка та головного інженера ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" Миколу Горбача. Йшлося про забезпечення підприємств генераторами, подальше перепідключення об'єктів критичної інфраструктури та систем життєзабезпечення на лінії/фідери, що не задіяні в графіках погодинного відключення, стану заборгованості підприємств за спожитий газ, підготовку до нового опалювального сезону тощо.

Директор Департаменту фінансів Полтавської ОВА Павло Кропивка поінформував про стан надходжень рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих бюджетів Полтавської області та про ситуацію з надходженням та використанням коштів цільового фонду Полтавської обласної ради.

Начальник відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради Тетяна Таранова зауважила, що упродовж 2017 – 2022 років між підприємствами нафтогазового комплексу, Полтавською облдержадміністрацією та Полтавською обласною радою укладено 33 угоди про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області. Відповідно до Угод підприємства перераховують кошти до цільового фонду Полтавської обласної ради. Згідно з розрахунком розподілу коштів цільового фонду Полтавської обласної ради, наданим відділом з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради, територіальним громадам планується спрямувати понад 1 млн грн. Депутати підтримали даний розподіл та рекомендували обласній військовій адміністрації врахувати його в проєкті рішення щодо внесення змін до показників обласного бюджету на 2023 рік. 

Також під час засідання депутати затвердили план роботи постійної комісії на 2023 рік зі змінами, запропонованими першим заступником голови обласної ради Олександром Лемешком. 

У “Різному” Сергій Савченко розповів, що до нього надійшли звернення від громадян про незаконний видобуток піску на території однієї з громад області, тому він запропонував організувати виїзне засідання постійної комісії.