Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022
Наприклад, 03.07.2022

Представниці Міжнародної організації з міграції в Україні відвідали центри розміщення вимушених переселенців на території Решетилівської громади

Опубліковано 12 Травня 2022 року, о 20:29

12 травня Полтавщина отримала першу партію гуманітарної допомоги від Міжнародної організації з міграції в Україні, яка входить до системи ООН. Аби краще вивчити потреби вимушених переселенців області та налагодити подальшу співпрацю, представниці організації відвідали Решетилівську громаду, зокрема оглянули умови проживання ВПО на території колишньої школи у Сухорабівці та у гуртожитках ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського».

Як розповіла гостям Решетилівський міський голова Оксана Дядюнова, нині переселенці, які проживають у Сухорабівці, забезпечені найнеобхіднішим, але є плани щодо поліпшення побутових умов, тож у громаді розраховують на підтримку міжнародних партнерів.

«Основна частина вимушених переселенців приїхала з Харкова. Приїжджали автобусами, ми їх приймали одразу, адже були готові. Ми закупили бойлери, пральні машини, холодильники, морозилки. Люди проживають вже близько двох місяців. Є потреба у продуктах харчування, засобах гігієни та самі умови хотілось би довести до більш якісного рівня. Саме приміщення школи, хоч і старе, але тепле, добротне», − говорить Оксана Дядюнова.

Також у Сухорабівці присутні оглянули будівлі колишнього табору відпочинку, обговорили можливість їхнього капітального ремонту для розміщення переселенців.

У Решетилівці гості відвідали гуртожитки ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського». За словами директора Ніли Спільної, один з гуртожитків має сучасний ремонт, повністю відповідає вимогам щодо енергоефективності, інший – потребує ремонту, тому будь-яка допомога міжнародних організацій буде доцільною.

«175 ВПО проживає у гуртожитках Решетилівського аграрного ліцею, серед них − 41 дитина. Це люди з Харківської, Донецької, Луганської областей. Наші гуртожитки секційного типу. В кожній секції − 4 кімнати, для них окрема туалетна кімната та душова кабіна, це забезпечує всі гігієнічні норми. Хочу подякувати волонтерським організаціям, що допомагають, так як частина ВПО навіть не мали в що переодягнутися. Але гуртожитки потребують ремонту, аби вимушені переселенці жили комфортно», − зауважила Ніла Спільна.

Під час спілкування з журналістами менеджерка Відділу надзичайних ситуацій та стабілізації Представництва МОМ в Україні Юлія Сибірянська зауважила, що окрім гуманітарної допомоги МОМ здійснює телефонні консультації.

«З початком повномасштабної війни МОМ посилила роботу Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів за номером 527. Також діє гаряча лінія емоційної підтримки МОМ  за номером 0 800 211 444,  де фахівці безкоштовно та конфіденційно надають психологічну допомогу», − підсумувала Юлія Сибірянська.