Наприклад, 21.10.2021
Наприклад, 21.10.2021
Наприклад, 21.10.2021
Наприклад, 21.10.2021
Наприклад, 21.10.2021

Профільна комісія підтримала внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2021 році

Опубліковано 11 Жовтня 2021 року, о 16:58

11 жовтня під головуванням Євгена Корфа відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Вячеслав Мінязев, Яніна Аранчій, Олексій Бовдир, Іван Москалик, Дмитро Кравченко, Микола Корецький, Марина Грекова, Сергій Жук, Валерія Пантюх, Олег Дядик, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, виконавчого апарату обласної ради, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники мисливсько-рибальських товариств, журналісти.

Комісія розглянула та підтримала проєкти рішень обласної ради стосовно додаткового надання ТОВ «Мисливсько-рибальське господарство «УДАЙ» у користування мисливських угідь на території Пирятинської міської територіальної громади Лубенського району Полтавської області, внесення змін до обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки», звернення депутатів Полтавської обласної ради до Ради національної безпеки і оборони України, Верховної Ради України щодо недопущення переростання екологічної катастрофи в екологічний колапс.

Депутати також обговорили проєкт рішення «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2021 році». За інформацією головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, економіки природокористування, управління персоналом та правового забезпечення Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Світлани Байдан, загальна сума фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у поточному році становить понад 103 млн грн. Нерозподілений залишок коштів – більше 12,6 млн грн.

У проєкті рішення запропоновано спрямувати кошти на будівництво міської каналізаційної системи «Центр» у м. Глобиному, придбання телевізійної системи раннього виявлення лісових пожеж та щогли мобільної решітчастої для ДП «Кременчуцьке лісове господарство», заміну обладнання очисних споруд КП «Чорнухи комунгосп» та ін. Із врахуванням пропозицій, внесених депутатами обласної ради, даний проєкт рішення було рекомендовано доопрацьовати.

Також під час засідання комісія розглянула проєкти Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області та Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області. Депутати обговорили проєкт Порядку та запропонували Полтавській облдержадміністрації внести до проєкту документа низку змін, що посилять, на їхню думку, вплив комісії на формування переліку природоохоронних заходів, що фінансуються з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області.

Окрім цього, у порядку контролю депутати заслухали керівника Державної екологічної інспекції Центрального округу Євгенія Мартосенка щодо результатів здійснення інспекцією держаного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів за січень – серпень 2021 року, розглянули інші питання.