Наприклад, 17.06.2022
Наприклад, 17.06.2022
Наприклад, 17.06.2022
Наприклад, 17.06.2022
Наприклад, 17.06.2022

У Полтаві обговорили законодавчі основи місцевого економічного розвитку

Опубліковано 17 Січня 2022 року, о 17:05

17 січня перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко взяв участь у спільному заході Проєкту  USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») та Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» з обговорення законодавчих основ місцевого економічного розвитку.

Йшлося про Законопроєкт № 5323 про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики», розроблений Мінрегіоном.

Олександр Лемешко зазначив актуальність даного законопроєкту, який, за його словами, покликаний сприяти забезпеченню стабільного соціально-економічного розвитку територій, зміцненню громад.

«Суттєво, що в законопроєкті  акцентовані ті моменти, котрі є актуальними на сьогодні, зокрема зменшення територіальної диференціації, підсилення спроможності та ефективності територіальних громад, передбачено наявність стратегій розвитку України, областей та територіальних громад у системі стратегічного планування державної регіональної політики, – підкреслив Олександр Лемешко. – Регулювання регіонального розвитку, безумовно, сприятиме системному плануванню, базованому на конкурентних перевагах регіону, мінімізації ручного впливу на розподіл ресурсів між регіонами, передбачуваності фінансових ресурсів».

В обговоренні законопроєкту також взяли участь народний депутат України Віталій Безгін, заступник голови Полтавської облдержадміністрації Максим Калінін,  представники органів місцевого самоврядування, проєкту "Говерла", Асоціації міст України.

Зазначено на посиленні інституційної підтримки регіонального розвитку, цифровізації процесу управління регіональним розвитком, запровадженні єдиної геоінформаційної системи, яка дозволить ефективно оцінювати розвиток регіонів та територіальних громад тощо.