Наприклад, 16.07.2024
Наприклад, 16.07.2024
Наприклад, 16.07.2024
Наприклад, 16.07.2024
Наприклад, 16.07.2024

За Програмою медичних гарантій медичні заклади області мають надати послуг на суму понад 5 млрд грн

13 листопада перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко взяв участь в онлайн-конференції з представниками Національної служби здоров'я України. Разом з керівниками громад, медичних закладів та профільного Департаменту охорони здоров'я ОВА обговорювали аналітичну інформацію щодо стану реалізації Програми медичних гарантій у Полтавській області.

Під час онлайн-конференції представники НСЗУ проаналізували витрати медичних закладів області, дотримання вимог щодо надання послуг за Програмою медичних гарантій, статистику пролікованих випадків тощо.

За інформацією НСЗУ, у поточному році область має надати медичних послуг на суму понад 5 млрд грн бюджетних коштів. 4 млрд грн вже сплачено за договірними зобов’язаннями. За програмою “Доступні ліки” Полтавщина у поточному році отримала 66 млн грн.

“Керівниця НСЗУ Наталія Гусак разом з командою відвідувала Полтавщину минулого тижня. Тоді з колегами говорили про можливість розширення програми “Доступні ліки” з 2024 року. Нині лікарські засоби за програмою отримують пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом, бронхіальною астмою. Нещодавно додалося кілька нових напрямків – імуносупресія, знеболення паліативних пацієнтів, тест-смужки для вимірювання рівня цукру в крові. – зазначив Олександр Лемешко. – Однак маємо врахувати й ті потреби, які виникли в умовах воєнного стану. Саме тому розраховуємо, що з наступного року через “Доступні ліки” допомогу зможуть отримувати люди, які мають психічні захворювання, медичні показання для екстракорпорального запліднення чи перенесли трансплантацію”.

Також перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко додав, що проблемою залишається низький відсоток охоплення програмою “Доступні ліки” у сільській місцевості.

“Близько двох десятків громад в області досі не працюють за програмою “Доступні ліки”. Тому показник отримання ліків за програмою реімбурсації у сільській місцевості вкрай низький – тільки 11 відсотків. Разом маємо подбати, щоб медична допомога була доступною для усіх жителів області та зруйнувати міф, що лише платні медичні послуги і ліки можуть бути якісними”, – наголосив Олександр Лемешко.