22 червня у КП “Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер Полтавської обласної ради” запрацював лікувально-діагностичний блок із першим в області лінійним прискорювачем та сучасним комп'ютерним томографом з плануючою системою. Новітнє обладнання оглянули голова обласної ради Олександр Біленький, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, народний депутат України Олексій Устенко, директор Департаменту охорони здоров'я ОВА Віктор Лисак, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Олександр Кудацький, ректор Полтавського державного медичного університету, депутат обласної ради Вячеслав Ждан, представники медичної спільноти області, журналісти.
З характеристиками та можливостями обладнання ознайомив присутніх генеральний директор онкодиспансеру Орест Вовк. Лінійний прискорювач у заклад придбали за 60 мільйонів гривень. 20 із яких – це гроші держбюджету, 40 – з обласного. З обласного бюджету також виділили 28 мільйонів гривень на комп'ютерний томограф для прискорювача та понад 12 млн грн спрямовано на капітальний ремонт процедурного приміщення (бункеру та пультової).
За словами голови обласної ради, підтримка медичних закладів і надалі залишатиметься одним із пріоритетів обласної влади.
“Прискорювач працюватиме у комплексі з комп'ютерним томографом з плануючою системою. Такий підхід дозволить опромінювати пухлини навіть найменшого розміру, не вражаючи здорові тканини. А це – тисячі врятованих життів на рік. Плануємо, аби подібних лікувальних блоків в області було кілька, що забезпечить безперервний процес лікування онкопацієнтів на час технічного обслуговування апаратів. Окрім того, маємо низку інших завдань і перспектив, які прагнемо реалізувати спільно з військовою адміністрацією і зробити наші медичні заклади одними з найкращих в Україні”, – зазначив Олександр Біленький.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін повідомив, що підтримка обласних медичних закладів є одним із стратегічних завдань обласної влади.
“У 2020 році було прийняте рішення про розвиток медицини на Полтавщині. Ухвалена стратегія розвитку, закуплене відповідне обладнання, зроблений ремонт. Попри війну нам вдалося втілити задумане: створити цей сучасний комплекс, який допоможе рятувати життя. Зараз триває підготовка документів, аби розпочати лікування людей. У жодному сусідньому обласному центрі подібної апаратури немає”, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Довідково: З початку 2022 року у закладі проліковано вже понад 14000 хворих, з яких понад 2700 – пацієнти з інших областей. Також в онкологічному диспансері отримують необхідну допомогу військовослужбовці.